Jump to content

37. Божествената държава и Словото на Учителя


Recommended Posts

37. БОЖЕСТВЕНАТА ДЪРЖАВА И СЛОВОТО НА УЧИТЕЛЯ

Л.Т.: Ето, той пише тука за мене, онзи изследовател.

В.К.: В книгата „Към върховете на изкуството!” от Петко Тихолов.

Л.Т.: Сега, според документи, които имам, Гина Джиджева казва: „Ти трябва народна пенсия да имаш”, но аз не желая нищо, което е свързано с партиен оттенък, защото има, според Учителя, има само една Божествена държава, която заема цялото земно кълбо, с различни раси и езици. Това е Божествената държава. А тия граници, които човеците са си ги направили, те ще паднат един ден. Те сами се ограничават с тия граници.

Всички сме дошли пред Бога. Там няма нито сини, нито червени, нито зелени. В тоя свят, към който отиваме, всичко е светлина и съвършенство. А ние тук трябва да проявим любовта, да си подадем ръка, да си помагаме и да не се делим - тоз е против мене, оня е с мене. Да няма тоз дележ. Защото сега привърших да пиша за живота какво казва Учителят:

„Дълголетието не е определено на всекиго.

Дълголетието се определя от любовта на Бога към дадено лице.”

А дълголетният има специални качества. И Учителят ги изброява, какви са тия качества. Не може всеки да бъде дълголетен. А хубаво е човек да бъде дълголетен на земята, за да реши повече задачи и да помогне на повече хора...

Той ги изрежда качествата на дълголетниците, много е интересно.

И когато ще чета за живота, аз имам една песен от Учителя. Ще се изпява тая песен.

Когато ще чета за Орфей,имам композиция за Орфей.

Когато ще чета от „Петимата братя” една беседа, имам композиция за нея.

Когато ще чета беседата „Разумното сърце”, имам композиция за „Разумното сърце”.

Защото ние в това Слово на Учителя, върху него трябва да работим, да го развиваме, а не да тъпчем само на едно място.

Хиляди години човечеството ще сучи от словесното мляко на Учителя, като бебе ще сучи: Мъч, мъч, мъч, мъч. Защото като го прочетеш, на другия ден пак искаш да го прочетеш. Намираш нещо ново.

Това е безкраен и божествен извор - Словото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...