Jump to content

72. Чистотата на златото


Recommended Posts

72. ЧИСТОТАТА НА ЗЛАТОТО

В.К.: Да, това е ясно. Друг въпрос. Вие тука описвате, когато за пръв път сте били при Учителя, Той гледал високо над Вас. Какво е гледал? Каква е била Вашата аура ли или онези горе, които са Ви придружавали?

Л.Т.: Аз попитах Учителя отпосле защо не ме гледа в очите, а гледа над мен. А това било какъв антураж имам, с какви духове влизам при Него.

В.К.: Да. Тука, на страница 5 от Вашите разговори с Учителя Вие описвате онзи случай с онзи диригент, където брат Христо му е дал и той почнал да киха. Дал му е - какво му е дал нещо, та започнал да киха?

Л.Т.: На кой диригент?

В.К.: Диригент, който Ви е задявал, опитал се да флиртува.

Л.Т.: Не само да флиртува, но той беше побеснял.

В.К.: Кой беше този диригент?

Л.Т.: Аз не искам да го издам, ама той сега е в другия свят, затуй ще му кажа името: Асен Димитров беше.

В.К.: Асен Димитров беше. Да. Тука Вие давате един пример с чистото злато, за чистотата.

Учителят казал, че златото и с какво да го примесиш, си остава пак злато.

Л.Т.: Вижте сега, когато да слизаме, още из пътя като вървяхме през гората, брат Христо ми каза: „Ще те заведа при един велик Дух, не каза „Учителят”, който всичко знае. Няма нужда да Му разправяш каква си била в миналото и това, и това, и това, и това. Той, като влезеш, Той всичко знае за тебе. Ти ще мълчиш.

Добре, ама като влязохме и Му целунах ръка, един дух почна да ме надува да говоря. И аз Му казах: „Учителю, много съжалявам, че не съм Ви познавала по-рано, че щях да избегна много противоречия и грешки в живота си.”

А пък Той каза: „Чистото злато с каквито и нечистотии да го смесиш, все чисто злато си остава. И диаманта, в каквито и нечистотии да го вариш, той все по-блестящ и по-блестящ става.” Така ми каза.

В.К.: Тоест какъвто си, в каквато среда попаднеш, оставаш си същият, ако си злато.

Л.Т.: Да. Ама ако си злато и ако си диамант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...