Jump to content

76. Хороскоп от Учителя


Recommended Posts

76. ХОРОСКОП ОТ УЧИТЕЛЯ

В.К.: Сега, към страница 7 от вашите разговори. Учителят Ви казва: „Ти идеш от Слънцето и имаш влияние от Венера, Марс, Юпитер и т.н.

Л.Т.: Той ми направи устен хороскоп.

В.К.: Записан имаш ли го хороскопа така? Брат Христо направил ли Ви е хороскоп? Имате ли астрологичната карта?

Л.Т.: Не. Само Учителят.

В.К.: Само Учителят.

Л.Т.: И искали са много да ми правят, са ме спирали и Петър Филипов, и други. Аз не искам да изневеря на Учителювото казване за мен.

Аз казвам тъй: „Не желая да ми правите хороскоп, защото Учителят ми направи.”

Защото това е оскърбление да карам и друг да ми прави. Защото ето какъв пример има в беседите: „Доде, каза, една при мене . Аз него ден никого не приемам. Чука ми на вратата една сестра и казва: „Учителю, приемете я тая душа! Само пет минути, защото е на живот и смърт. И аз казах: „Добре, да влезе.” И влезе. И аз й казах някои работи и тя си отиде, и дълго време не дойде.

Мина много време и като дойде, ми каза: „Учителю, каквото ми казахте, го проверих при една ясновидка."

-Тъй ли, каза, ти проверяваш каквототи казва Господ при ясновидки! Веднага да си излезеш и да не идваш повече! Аз, каза, я изпъдих.

Което Той е казал, не трябва да го проверяваме с други. Учителят беше много строг в това.

Веднъж брат Христов ми каза: „Бях си закопчал тука, на ревера, една значка от теософите. И се явявам при Него. Той рече тъй с пръст: „Туй да го махнеш! Да го разкопчееш, да го махнеш това от ревера за теософите. Аз много спазвах това нещо към Учителя. Което ми е казал - свършено.

В.К.: Да.

Л.Т.: Той ми даде двадесет и четири правила.

Първото правило е, първо:

Няма да слушаш мнението на хората, нито ще им угодничиш. Ще слушаш мнението на Бога - Бог да те одобри. Ако ще всички хора да бъдат против тебе.

Това ми е първото правило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...