Jump to content

84. Два термина: колоратурен и колоритен глас


Recommended Posts

84. ДВА ТЕРМИНА:

КОЛОРАТУРЕН И КОЛОРИТЕН ГЛАС

В.К.: Сега, към страница 14 от Вашите „Разговори с Учителя”. Ставаше въпрос за два термина: колоратурен глас и колоритен глас. Каква е разликата според Учителя?

Л.Т.: Той наричаше колоратурния глас „колоритен”.

В.К.: Според Вас каква е разликата? Той не е само в думите.

Л.Т.: Колоратурен е - светът, а Той - колоритен, колорит е цвят.

В.К.: Да. Какво съдържание и смисъл слагаше в думата „колоритен”?

Л.Т.: Че този глас е слънчев, слиза от много високи светове и изразява светлата мисъл на ангелите.

В.К.: Точно това, сестра, аз искам да го прибавя към Вашия текст.

Л.Т.: Е, пишете го.

В.К.: Това е моята цел за този разбор - да го прибавя, да се добавят някои неща.

Л.Т.: Е, защото аз като пиша, не съм сама. Този ме прекъсне, оня ми чука на вратата.

В.К.: Е, виждате ли? Сега друг един въпрос. След като свърши концертът, Той Ви подарява книгата.

Л.Т.: Вие я видяхте, с подпис.

В.К.: А Той Ви пита дали можете да я четете.

Л.Т.: Служа ли си с френски. Казах Му, че си служа.

В.К.: Да. И Той Ви написва Цветана Табакова.

Л.Т.: И ме подписва не Лилиана, а Цветана.

В.К.: Тука е най-важният въпрос, който ние трябва да разрешим с Вас. Според мен, понеже Учителят Ви е подписал книгата „Цветана Табакова”, аз смятам, че Вие като автор трябва да си останете Цветана Табакова. Макар че имате и другото име - артистичното - Лиляна Табакова.

Л.Т.: Ама другото име ми го даде диригентът Асен Найденов.

В.К.: Сега, какво е Вашето мнение? Как да го напишем - Цветана Табакова?

Л.Т.: Виж сега, според Кабалата на Учителя Ц-то е 3-единична вибрация 3, а Л-то е 30. Само една 0.

Те имат еднакво значение. Ц-то е три-единична вибрация, а Л-то е 30-двойна вибрация.

Имаме и тройна вибрация.

Сега, едно име е богато, когато има от трите вибрации букви.

И колкото повече букви има едно име, толкова по-дълъг живот живее и толкова по-богата съдба му поднасят.

Защо? Във всяка буква човек живее девет години. Значи на деветгодишна възраст Вие сте били В.

А за В имам цяла литература. За всяка буква имам литература.

Какво показва? Значи девет години Вие живеете под влиянието на В.

След това девет години - под влияние на Е.

Ако е късо името Ви - Ана - това едно куче има по-свястно име, отколкото една Ана. Два пъти А и едно Н.

А всяка буква има и боя. Н-то е черно. Единствена буква, която е черна,това е Н.

В.К.: В случая как ще сложим? Цветана-Лиляна Табакова - така ли да го направим?

Л.Т.: Ами така, защото светът пък ме знае така.

В.К.: Аз вчера осем часа мисля и дойдох така, до едно вътрешно прозрение, понеже Учителят Ви е написал Цветана Табакова. Но поради това, че има друга оперна артистка Цветана Табакова, на Вас Ви дават името Лиляна Табакова. И понеже тези две неща са свързани, и аз смятам така: Цветана-Лиляна Табакова.

Л.Т.:Да.

В.К.: Това е най-удачното. Да не е скоба. Тире - може. Както например, нали, в западните страни имат по две имена: Цветана-Лиляна Табакова.

Л.Т.:Да.

В.К.: И по този начин ние разрешаваме най-добре въпроса. Не скоба, а тире, защото има връзка между единия и другия: единият се ражда, другият става оперна артистка. Става оперна артистка, идва при Учителя, Учителят почва да работи и й дава истинското име.

Л.Т.: Вижте какво, аз имах голяма неприятност.

Получих от провинцията един колет орехи. Отивам да го получа и давам паспорта - не ми дадоха колета. Защото на колета пише „Лиляна Табакова”, а моят паспорт е „Цветана Табакова”. И трябваше да вляза при директора, да му докажа, че това съм аз. Имах неприятност, а сега вече даже и на кръщелното ми писаха Лиляна, ама каква полза? Кръщелното няма да тръгна да го показвам навсякъде! Както и да е.

В.К.: Значи ние се разбрахме с името. Това е най-важното в момента.

Л.Т.: Много е важно.

В.К.: Аз съм си го записал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...