Jump to content

89. Изпитът с диригента Асен Димитров


Recommended Posts

89. ИЗПИТЪТ С ДИРИГЕНТА АСЕН ДИМИТРОВ

В.К.: Тука Учителят на страница 19 от Вашите „Разговори с Учителя” споменава, че имате влияние на планетата Венера и Слънцето.

Л.Т.: Да, имам.

В.К.: Имате. Ставаше въпрос да Ви питам за хороскопа, но Вие нямате хороскоп, не Ви е правен хороскоп.

Л.Т.: И ми каза тъй: В тебе има много злато, ти имаш много злато, ама не органическо злато.

В.К.: Сега на страница 20 от Вашите „Разговори с Учителя”. Тука се споменава: сега Ви „предстои един доста труден изпит с диригента”.

Л.Т.: А, с Асен Димитров. Той ми го предсказа, че ще имам труден изпит, че той упорито ще ме ухажва.

В.К.: За това става въпрос - за ухажването.

Л.Т.:Да.

В.К.: И как се разреши този въпрос? Как го разреши Учителят?

Л.Т.: Учителят ме учеше какви формули да казвам.

И той целият се изпотяваше, и сядаше на едно кресло, и дишаше тежко. За пръв път попада на такъв номер като мене, повече не искам да разказвам подробно.

Той умря. А преди това бе се оженил за Елена Гебел124. А тази негова жена, Елена Гебел, когато пеех в подвижната Опера125 и наш главен директор беше Стефан Киров (който го убиха в Сливен), като стигнахме Бургас, аз се простудих. А ще пея в „Риголето” утре вечер, а имам даже малко температура.

Неговата жена - Гебел, на Асен Димитров - влезе при мене: „Как си?” Викам: Горя цялата, а утре вечер ще пея.

- Въобще, като настинеш, как се лекуваш?

- Аз, викам, се лекувам с разтриване.

Трябва някой да ме разтрие, цялото тяло, и се изпотявам и свършено.

-Ами аз, каза, ще го направя. Я лягай!

И със специално такова приспособление за разтриване го правеше.

В.К.: Масажи.

Л.Т.: Ама не сухи - с намазване.

В.К.: Със спирт.

Л.Т.: Да. Пламна ми цялото тяло. Изпотих се, преоблякох се. А когато пях утре вечер, излязоха критики: „Славея на подвижната Опера” ме нарекоха. Никога не съм пяла тъй хубаво както тогава, въпреки че бях болна. Неговата жена ме разтри.

_______________________________

124) Елена Гебел, псевдоним на Елена Иванова Христова - след брака, Елена Иванова Христова-Димитрова, 1898-1990, оперна певица, мецосопран

125) подвижна Опера - основана на 20.XI. 1934 г., просъществува 2 сезона и изнася представления в 28 града на страната ни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...