Jump to content

91. Пробният камък на колоратурния сопран


Recommended Posts

91. ПРОБНИЯТ КАМЪК НА КОЛОРАТУРНИЯ СОПРАН

В.К.: Да, така. На страница 23 от Вашите „Разговори с Учителя” пишете: „Аз станах права и изпях арията на Лучия ди Ламермур от Доницети”.

Какво представлява тази ария за оперния певец?

Л.Т.: Арията на полудяването изпях - най-трудната. Тя е пробният камък на колоратурните сопрани. Който може да издържи тази ария, е истински певец.

В.К.: Значи колоратурния глас по тази ария се изпитва.

Л.Т.: Много трудна ария е. Аз Му я пеех.

В.К.: Сега на страница 24 от Вашите „Разговори с Учителя”.

Вие, тази история с шапката, която Вие купувате, за да се вземе мярка на Учителя - Учителят не позволи да Му се вземе мярка, така ли? Как точно стана?

Л.Т.: Той не си даде сантиметрите на обиколката на главата, за да изберем шапка. А като нямаме сантиметри, не можем да улучим размера.

Аз репетирам, а брат Христов му даде тази задача от магазина на Цървенков - срещу двореца, най-скъпите мъжки шапки. Влиза - и Учителят не си дава сантиметрите. А той занася една шапка, но тя влиза чак до тука, в носа Му. И трябва да се върне и да взема втора шапка. Занася я, ама тя е малка, тясна е. Тя пък до тука, не може да влезе.

В.К.: Значи малка.

Л.Т.: Аз излизам от репетиция, вече мръква, а той не може да купи шапка. Отиваме заедно в магазина. И посочих една шапка там, дадоха.

Качваме се, часът беше 10 вечерта, минаваше 10. Тури я Учителят - таман. То беше радост! То беше - нямам думи.

В.К.: Това е шапката - с тази снимка, която беше тук един път?

Л.Т.:Да.

В.К.: Тука има една снимка с шапката на Учителя. Ясно, да. Ей-тази бялата шапка. Така. Тази бяла шапка, гдето Вие сте с Венцислав Янков, с Христо и Вие с Учителя. Да, ясно.

Л.Т.: Той не си даде сантиметрите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...