Jump to content

111. Звукът идва от етера


Recommended Posts

111. ЗВУКЪТ ИДВА ОТ ЕТЕРА

В.К.: На страница 42 от Вашите „Разговори с Учителя” Учителят говори, че човек диша и с порите на кожата, и с белия дроб. „Всъщност издържането зависи от етера.”

Л.Т.: От етера във въздуха. Да.

В.К.: Той как е учил да пеете с етер в дробовете? Учителят Ви е учил да пеете, за да можете да поемате праната, етера в дробовете. Как точно беше това нещо?

Л.Т.: А-а, няма да го кажа него - остава си моя тайна.

Някои работи, например рецепти ми е давал, какво да вземам, за да имам хубав глас. Да кажем имам голяма премиера. Не всичко казвам. Което ми е казал го казвам, но където ми е казал да не кажа, казвам, че няма да кажа. То си е моя тайна.

В.К.: Вие, във Вашата школа нали, и във Вашата школа съобщавате ли го като метод или и там не го пишете?

Л.Т.: Онова, което го казва Учителят, точно го пиша.

В.К.: Но онова нещо не го казвате?

Л.Т.: Ами нито един ученик като не дойде при мене да го обучавам, разбира се, че няма да го кажа.

В.К.: Добре де, тогава аз не съм го чул, аз не съм певец. Вие бихте ли могли да го кажете, да го разкажете, защо, да остане за следващите поколения.

Л.Т.: То си остава за мене и точка. Повече няма да говоря.

В.К.: И аз слагам точка. Продължаваме по-нататък. За да не ме упрекват утре, че не съм Ви питал, да го знаят.

Л.Т.: Няма.

В.К.: Ха-ха-ха. Защото аз Ви записвам. Утре като питат: Ами защо ти, когато те изпратихме при нея, ти не я запита и не го записа?

Л.Т.: Понеже не ме приеха както трябва и в Братството.

В.К.: Вие сте обидена.

Л.Т.:Да.

В.К.: Много сте обидена.

Л.Т.: Не съм обидена, но съм затворена.

В.К.: Съгласен съм. Така.Също на страница 42 от Вашите „Разговори с Учителя” Вие споменавате, че Учителят Ви е давал някои формули, които Вие не искате да напишете.

Л.Т.: Той ми каза да не ги записвам, всички. Което мога да го дам, дадох го.

Даже за „Битието” Той ми каза да не го давам с ноти. Да го имам в себе си научено, но аз го дадох, без да Го питам.

Дадох нотите. Дадох ги на Борис Николов и на Мария Тодорова и ги напечатаха. Тъй че никой не може да ме упрекне, че аз съм ги запазила за себе си. Аз ги дадох.

В.К.: Сега, тези формули, които Учителят Ви е дал, те се отнасят за Вашето пеене, така ли?

Л.Т.: Да, за моя духовен път.

В.К.: И Вие смятате, че на този етап Вие не трябва да ги дадете?

Л.Т.: Ами тъй ми каза Учителят, аз изпълнявам.

В.К.: Правилно. Съгласен съм. Аз трябва да питам.

Л.Т.: Да де, Учителят ми каза.

В.К.: Защото някой път става така: някой го е написал, но в този момент не иска да го даде. Казва: Когато аз си замина, тогава ще го видите.

Л.Т.: Е, може и тъй да е. Но има работи, които не са записани.

В.К.: Съгласен съм, съгласен съм. Така, добре.

Аз бях си записал да Ви питам как Ви е учил Учителят да пеете с повече етер в дробовете.

Л.Т: А-а-а, там е, тайната е там, защото звукът най-напред прозвучава в етера, а после влиза във въздуха. А този етер е голямо изкуство човек да го приеме, Учителят каза. А той е, във въздуха е етерът.

В.К.: Сега, Той правеше ли разлика между етер и прана? Етер и прана едно и също нещо ли са?

Л.Т.: А-а, не, голяма разлика има. Индуското прана е друго. А етерът е съвсем друго нещо. То има Божествен елемент вътре. То е от много по-високо духовно естество, етерът, и е мощна сила, етерът. Голяма сила е етерът.

В.К.: Докато праната...

Л.Т.: Е, праната е също сила, но тя е в по-долните слоеве, а етерът е най-висша сила, Божествена.

В.К.: Значи тия упражнения Учителят Ви ги е дал и Вие сте ги ползвали досега. На този етап не желаете да ги дадете.

Л.Т.: Не.

В.К.: Съгласен съм. Продължаваме нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...