Jump to content

120. Песента „Страдна душо” и ударенията


Recommended Posts

120. ПЕСЕНТА „СТРАДНА ДУШО” И УДАРЕНИЯТА

Л .Т.: Вижте какво. Тя понеже тогава взе ключа от мене, от къщичката си, като видя, че съм седнала до Борис и му показвам „Страдна душо” как съм го коригирала. Че вместо „Във подвиизи (не може „подвиизи, а „подвизи”), съвършенство” - там е тъй.

Аз турям „съвършенство” преди „подвизи” и се получава: „съвършеенство и поодвизи”. Става „подвизи”, защото „-визи”- нотите слизат надолу, не се качват нагоре.

В.К.: Как беше историята? Тя Ви предлага нейната къщичка, така ли?

Л.Т.: Бяла, дървена къщичка, в която тя е живяла. Тя ми предложи да влизам събота вечер да спя, за да бъда на първа беседа и после, и на втора беседа в неделя.

В неделя Учителят има две беседи: в 5 и в 10 часа. И ми дава ключ, а после си го взе, като ме видя, че показвам на Борис.

Но аз имам чисто отношение към душите. Ето, колко години откак си замина брат Христов, с никого не са ме видели да правя връзки. Ако аз съм отишла на Изгрева да търся мъже или братя, да правя връзки, не може да ме упрекнат в това. Нямам такава тенденция в характера ми. Абсолютно, с абсолютна чистота.

В.К.: Понеже Вие миналия път го разказахте, но ние не го записахме.

Сега, Мария Ви предлага ключ от нейната къщичка, за да може да почивате.

Л.Т.: Да мога да спя. Ако идвам от града за пет часа сутрин, трябва брат Христов да ме чака в гората да мина с него. И винаги закъснявам на първа беседа, пет часа почва. А то е тъмно. Ако спя в събота вечер на Изгрева, ще бъда навреме в салона. Значи тя ме улесни.

В.К.: Да. Тя тогава Ви е казала, че е била най-щастлива в тази къщичка.

Л.Т.: Тя каза, че когато не била женена за Борис и живеела сама в тази къщичка, „бях най-щастлива”. А след като се е свързала с Борис, може би не е била тъй щастлива.

И тъй ми каза: „Когато един ден аз си замина, ще видите кой е Борис!” Това ми каза на мене лично. Аз нямам връзка с Борис.

В.К.: И на мене го е казвала това нещо.

Л.Т.: Казвала ли Ви го?

В.К.: И ние го проверихме Борис какво представлява, след като си замина тя.

Л.Т.: На мене ми е казала.

В.К.: Аз знам какво Борис представлява. Каза: „Ще палите свещи за мене.”

Л.Т.: Много чиста душа. Истински чиста. Много.

В.К.: Тя понесе най-голямото страдание и камъни от Братството срещу нея, и то заради Борис.

Л.Т.: От какво?

В.К.: Понесе най-големите ругатни в Братството от приятелите, заради Борис. Много трудна работа - да се изтърпи и да се изнесе на гръб.

Л.Т.: Много трудна работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...