Jump to content

141. Бижутата на сестра Думанова


Recommended Posts

141. БИЖУТАТА НА СЕСТРА ДУМАНОВА

В.К.: Така, сега на страница 68 от „Разговорите с Учителя” се говори, че Той запя:“Божествена Любов душа ми озари и изпълни сърцето ми с лъчи.”

Л.Т.: Това е много хубава песен. Учителят я даде. И след това, понеже аз се определих вече, че ще работя още с брат Христов, Той ми каза, 24 правила ми даде.

В.К.: Да, ние ги имаме. Сега, тази песен имате ли я записана?

Л.Т.: Ами имам я, разбира се. Дала съм я и на Братството, но тя не е много лесна за пеене.

В.К.: Значи ние я имаме. Тя е дадена в песнопойката, нали?

Л.Т.: Имаме.

В.К.: Да. Сега, Вие съобщавате, че ангели пригласяха на Учителя.

Л.Т.: Да.

В.К.: Вие чувахте ли това?

Л.Т.: Ами разбира се, че ги чувам.

В.К.: Вие ги чувате.

Л.Т.: Че как ще кажа, ако не ги чувам!

В.К.: Аз, понеже като го чета, нали, питам дали ги чувате.

Л.Т.: Ами разбира се!

В.К.: Щото аз останах с впечатление, че това е вътрешно Ваше прозрение.

Л.Т.: А-а, не.

В.К.: А го чувате. Така.На страница 69 от „Разговорите с Учителя” Вие споменавате за сестра Думанова.

Л.Т.: Тя беше най-богатата жена в Троян. Баща ми беше директор на фабрика „Балевски” и ние живеехме в Троян. Аз бях още ученичка. А тя беше женена за един адвокат, Думанов, най-богатия човек в Троян. Имаше син - светско момче. И нея брат Христов я въведе при Учителя. И тя хвърли всички бижута, всичко, с което се украсяваше и възлюби Учителя.

Да, и тя седеше така пред вратата Му много и нямаше друго какво да прави, освен да стои пред вратата Му заедно с още няколко сестри. Искаше да бъде до Него.Дори дойде зимата и нямаше как да бъде на Изгрева при Учителя, та тя се пъхна в една палатка. Даже и зимно време е сляла в палатка, само и само да бъде близо до Учителя. И нейният син, всичките бижута, които имаше, тя като излезе да играе Паневритмия, той всичко открадваше от майка си.

Тази сестра Думанова винаги седеше пред вратата на Учителя и казваше: „Идвайте по-често, защото Учителят, когато Вие [не] дойдете, е намръщен и замислен, вътрешно затворен. А Вие като дойдете и като Ви изпраща, целият е весел и сияе. Вие сменяте Неговото състояние.” Това е.

В.К.: Значи тя се отказа от богатството, от парите, от бижутата.

Л.Т.: От всичко се отказа и си замина в Троян като светица, първа светица. Защото тази, която я облече и я погреба, дойде при мене и ми разправи за нейния край. Показа ми снимки, как си е заминала като една истинска светица.

В.К.: Да.

Л.Т.: Вардеше пред вратата на Учителя, все подслушваше, но вътре не можеше да влезе.

В.К.: Добре.

Л.Т.: Така беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...