Jump to content

147. Концерт пред говедата


Recommended Posts

147. КОНЦЕРТ ПРЕД ГОВЕДАТА

В.К.: На 75 страница от „Разговорите с Учителя”. Кой Ви дава този голям букет, че Вие си навяхвате крака? Някой Ви дава един голям букет и Вие, като тръгвате, си навяхвате крака.

Л.Т.: А, един от публиката ме пресреща долу, дето е портиерът, вече излизам, с грамаден букет: нарциси, лалета, зюмбюли - грамаден. И ми го поднася с голямо уважение. И аз го поех, и правя крачка към брат Христов, който ме чака прав, и си навехнах китката [глезена] на крака.

И Учителят ми забрани вече да приемам късани цветя, букети с цветя.

Прибавям: когато готвех на брат Боян една година и осем месеца и отивах всяка събота, той се научил, че аз не приемам късани цветя. И като влязох при него, той каза: „Сестра Лилиана, отвори оная врата!” Аз отворих. - „Какво виждаш вътре?” Иска да ми даде урок. - „Виждам на шкафчето една ваза - натопени богородички, цветя.” - „Виждаш ли, че аз приемам късани цветя?”

Викам: Брат Бояне, Вие може да си приемате колкото искате късани цветя, но на мен Учителят ми забрани да приемам букети с късани цветя.

В.К.: [Смях]. Страница 75. Как се казваше тази роля от Царицата на нощта?

Л.Т.: Царицата на нощта от „Вълшебната флейта”, опера „Вълшебна флейта”. А тази, Царицата на нощта, има дъщеря Памина, която я грабва, Бялото Братство я грабва. А Тамино е влюбен в Памина. И тя казва: „Ще дам дъщеря си на тебе, но вземи ножа и убий Зорастро”, на белия брат.

В.К.: Да, така. А Вашата роля как се казваше? Ролята на кого?

Л.Т.: Когато говори за Учителя и за Учителювото учение, велико учение, много строго трябва да се спазва.

В.К.: На страница 76 има една песен „Една вечна Истина, която е Бог на Любовта”.

Л.Т.: Имам я.

В.К.: Тази песен е напечатана в песнопойката.

В.К.: Казвате: „Аз чувах, като че ли цялото Небе пееше.”

Л.Т.: Да, чувам.

В.К.: „Бях с отворени уши и всичко пееше.”

Л.Т.: Така беше. Чувах това.

В.К.: Сега, на същата страница. Как се развиха събитията от съвета на Учителя, че си представяте, че пеете на телета? Там нали имате проблем в Операта? С тоя певец?

Л.Т.: На говеда.

В.К.: На говеда.

Л.Т.: Не телета, а на говеда. Това ми го повтаряше десетки пъти.

И казваше тъй: „Ако те пасат, навели са се и пасат - ако те харесат и си вдигнат главите, и престанат да пасат, ще еволюират. Ако продължават да пасат и не те харесат, говеда ще си останат.”

Все това ми повтаряше. Салонът е пълен с говеда. И аз Го попитах: Мога ли да опитам на истински говеда? - И направих този опит на Рила.

В.К.: След като си замина Учителят?

ЛТ: Питах Учителя, мога ли да направя този опит върху истински говеда.

И когато съобщиха на Молитвен връх, че Паневритмията ще бъде на Езерото на Чистотата, ние отидохме с брат Христов много рано. После дойдоха другите. И видяхме телета, волове, крави на Езерото на Чистотата: едни пиеха, други пасяха.

Аз стъпих на височината на една канара, която още е там и изпях арията на Лакме от Лео Делип, каденцата изпях. Всички говеда си вдигнаха главите и вода течеше от тях, и спряха известно време, и слушаха.

И като тръгна един вол нагоре, и всички тръгнаха по гласа, и се качиха горе, и ние - него ден беше неделя - играхме Паневритмия с тези говеда около нас. Те насядаха по земята и си преживяха, и пак дъвчат.

В.К.: Това беше след като си замина Учителят?

Л.Т: Да, след като си замина, аз тогава опитах, на Рила го опитах.

В.К.: Това е голямо преживяване.

Л.Т.: Да, истинско.

В.К.: А през време на концерт, на оперно представление, какво имахте усещане? Какво казахте?

Л.Т.: Красиви образи.

В.К.: Създавате най-красиви образи?

Л.Т.: Да!

В.К.: На оперната сцена. Да. Значи така. А като (това е втора писта, записана вече)...

Вие сега, когато пеехте и когато си представлявахте, че те са говеда, в салона, как пеехте - по-спокойно?

Л.Т.: Ама разбира се, разбира се.

В.К.: Свободно пеехте. Така.

Л.Т.: Има ли човек страх, нищо не става. 50% губи. Нищо не може да даде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...