Jump to content

164. Писма на брат Христо с думи на Учителя


Recommended Posts

164. ПИСМА НА БРАТ ХРИСТО С ДУМИ НА УЧИТЕЛЯ

В.К.: Да. На 107 страница от „Разговорите с Учителя”: Учителят „посочи песента „Благост” и каза: „От тука, новите песни и“Битието”, ще вземате мотиви и ще ги разработвате за бъдещата симфонична музика.”

Л.Т.: Е, да, да, посочи. И Венцислав...

Аз паднах на колени пред Него.И Венцислав, и той дойде там, че не падна на колени, до Него. Той отвори и се падна „Благост”, и каза...

В.К.: Кой, от песнопойката?

Л.Т.: Да, тя беше в ръцете ми. Той я пое и рече тъй. Беше „Благост” и посочи тъй с пръста, така посочи.

В.К.: Понеже това не е така малко ясно. Значи той отваря книгата и се пада „Благост”. Вие отивате при Него за благословение? Или за какво отидохте?

Л.Т.: Ами това беше в къщата на Темелко

В.К.: А, това е къщата на Темелко!

Л.Т.: Ами това е в Мърчаево.

В.К.: Така, сега на 108 страница Вие сте на хижата „Фонфоните” и Учителят пита дали е близо до [хижа] „Еделвайс”.

Л.Т.: Да, Учителят не искаше да остане у Темелко, не искаше.

В.К.: Много хора ли бяха там или какво?

Л.Т.: Не беше удобно за Него. Защото там бе селска работа, селски манталитет. Те внасяха едно корито, къпеха едно бебе при Учителя. Въобще подтиснат беше Той там.

В.К.: Малка стаичка, много народ събран на едно място!

Л.Т.: Не.

В.К.: Защото после, по-късно, през 1944 г. на „Еделвайс”, там правят събора и на хижа „Брокс” горе, през време на една екскурзия. И затуй Той Ви пита: „Близо ли е до „Еделвайс”?”

Л.Т.:Да.

В.К.: На страница 109. Христов на два пъти е ходил при Учителя в Мърчаево, а Вие сте били във Вършец. И е изпращал [записани] думи от Учителя. Вие имате ли ги тия думи, имате ли ги?

Л.Т.: Кой?

В.К.: Той два пъти е ходил от Вършец при Учителя в Мърчаево.

Л.Т.: Кой?

В.К.: Христов.

Л .Т : Да.

В.К.: Имате ли тези думи на листове?

Л.Т.: Имам ги.

В.К.: Имате ги тия думи. Добре. Цитирали сте всичките?

Л.Т.: Вижте какво, най-накрая, когато Учителят ще бере душа, там ще се споменат и тия думи. Ето какво казваше Учителят и той ми ги донасяше. И ми донесе (това не съм го писала) от Учителя, от първите череши.

На Учителя донесли една кошница череши, грабнал така и казал на брат Христов: „Давам това число на сестрата” - на мене, да ми ги донесе. А това е числото. И аз ги изброих черешите.

В.К.: Колко бяха?

Л.Т.: Добро число беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...