Jump to content

176. Златният пръстен на сестра Мария генерал Стоянова


Recommended Posts

176. ЗЛАТНИЯТ ПРЪСТЕН НА СЕСТРА МАРИЯ ГЕНЕРАЛ СТОЯНОВА

Л.Т.: Аз пеех централната роля в „Цигански барон”. Тя много интересна роля ми беше. Генерал Стоянова, която беше дворцова дама през времето на Фердинанд, е посетила Учителя, ама била с много бижута. И като влиза вече в Учението, хвърля всички бижута. Тя в трета ложа ме е слушала в „Цигански барон”.

Две оперети тогава дадоха в Операта: „Хубавата Елена” и „Цигански барон”.

Сега, когато хвърляше букетчето от цветя върху мене, тракна нещо до краката ми. А това генерал Стоянова го направи. На букетчето е закачен пръстен и е за мене значи.

В.К.: Понеже ние не го записахме за генерал Стоянова. Значи генерал Стоянова е от първите ученички на Учителя, така ли?

Л.Т.: Е, от времето на Фердинанд е била дворцова дама. След това тя се оженва за генерал Стоянов. Тя има две дъщери. Едната от тях, падна бомба отгоре й и я уби на пътната врата. А другата продължаваше пак да работи (мисля пак в двореца) след нейната смърт. Та тази генерал Стоянова...

В.К.: ...присъства на „Цигански барон”, така ли?

Л.Т.: Да, присъстваше и ми хвърли букетче с пръстен, с камък.

В.К.: Значи през време на Фердинанд е била дворцова дама, а когато се запознава с Учителя, хвърля всички пръстени.

Л.Т.: И всички бижута. Тя е дошла с файтон при Учителя, накичена с много бижута, но после коренно изменя своя външен вид, вече става скромна сестра от Светлото Бяло Братство.

В.К.: Значи Вие в оперетата сте пели две роли: в „Цигански барон”...

Л.Т.: В „Цигански барон” съм пяла ролята на Арсен. А в „Хубавата Елена”, другата оперета, не съм пяла там, защото не е за моя глас. Но „Хубавата Елена”, за която имаше войни за нея, друга артистка беше и пееше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...