Jump to content

214. Тридесет и три писма за рождения ден на Лилиана, на Цветница


Recommended Posts

214. ТРИДЕСЕТ И ТРИ ПИСМА ЗА РОЖДЕНИЯ ДЕН НА ЛИЛИАНА,

НА ЦВЕТНИЦА

В.К.: Вие казахте, че на Вашия рожден ден, на Цветница, Ви е подарявал писмо, написано на пишеща машина.

Л.Т: А той, на рождения ми ден, ние имаме 33-годишно приятелство, за всяка година имам една Цветница, затова имам 33 писма. Последното му вече не можа да го напише, защото на Цветница той вече не можеше да пише.

А 33 писма имам като поздравителни писма на Цветница. И много от тях бяха придружени с един плод, пратен от Учителя за моя имен ден. Даже и на Изгрева като бях, Учителят пращаше чрез него някакъв плод за моя имен ден.

И брат Христо даже [в] някои от тези писъмца, с които ме поздравява, пише: „Написах го на масата на Учителя” - вътре, когато е бил при Него и е казал, че отива да ме поздрави. А тези малки поздравителни писъмца са много интересни също, но Вие не сте имали време да ги прегледате.

В.К.: Да. Аз прегледах този материал, който е, нали, той е интересен материал. Единствено затруднение имах с тези букви.

Л.Т: Да, да.

В.К.: Там е затруднението, да.

Л.Т: Изпращаше ме вечер, след като съм пяла на сцената, до дома, до пътната ми врата, да се кача горе. И оттам насетне тръгва пеша по шосето, защото спират всякакви трамваи - нямаше тогава трамваи и рейсове. И мач-мач-мач, пеша, чак на разсъмване се прибира на Изгрева. Защото присъства, когато пея вечерта в Операта.

Това става на всяко мое излизане на сцената. Аз се чудя как издържаше. А това голямо, дълго шосе го извървяваше пеша, а той накуцваше.

В.К.: Сега, значи не можем да прочетем тези букви. Искам да Ви питам нещо друго.

Тук на страница 11 имате няколко имена: Цветана-Лилиана - на физическия свят, Михаела - на Духовния свят и Амрихаела в Божествения свят. Кой Ви даде тези имена?

Л. Т: Учителят.

В.К.: Михаела - за Духовния свят. Какво значи Михаела?

Л.Т: Е, не знам.

В.К.: А Амриха? Аз съм чувал Амриха. А защо Амрихаела? Защо ,,-хаела”?

Л.Т: Не знам.

В.К.: Значи Учителят Ви даде тези имена.

Л.Т: Да. Аз ги имам записани и върху нотите.

В.К.: Да. Сега, между писмата на брат Христо сте намерили един клас на „Битието”, отстрани един ключ на „Битието”. Отстрани на този ключ е написано: „Този ключ на „Битието” е даден от Учителя.”

Л.Т: Аз го имам.

В.К.: Който разгадае този символ, този кабалистичен знак, той ще знае всичко.

Л.Т: Да, имам го. Имам го като спомен. Той го даде, при второто езеро на Рила го даде. Имам го, в материалите на „Битието” го имам.

В.К.: Какво представлява този ключ?

Л.Т: Искате ли да го видите? Къде сега да го вадя? Много особен. Вътре се вижда, едно, две, три, но фигурата е, неземна фигура. А като се взреш вътре, виждаш, че се образува едно, след туй едно-две и след туй едно-три и недоумяваш какво е това.

В.К.: Добре. Така.

П.Т.: Една фигура.

В.К.: Сега, това е което има записано за Въведението.

Л.Т: Освен тази Школа, още две има.

В.К.: Да, аз ги прегледах и ги прочетох. Към тях нямам никакви въпроси и забележки.

Л.Т: Да.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...