Jump to content

220. Окултните закони


Recommended Posts

220. ОКУЛТНИТЕ ЗАКОНИ

Л.Т.: Новото учение и прилагане на учениците на Бялото братство също от Учителя.

Още в 1920 г. Учителят в една своя беседа е казал:

„Българите трябва да се откажат от своя егозиъм. Те са готови за една педя земя да убият брата си или за един грам да развалят приятелството си с човека.”

Значи българите са още суров материал, сурова руда. Същото Той казваше и за оперните артисти: „Аз те пращам там. Ще туряш в пещта и ще запалиш пещта, тая руда сурова да гори и ще извадиш златото отвътре.” Така ми каза. Той ме прати там. Учителят така даваше песните.

В.К.: Тука виждаме една снимка. „Мога да любя” - това е песента от Учителя.

Л.Т.: [Пее] „Аз мога да любя, добър да стана...”

В.К.: Той ли собственоръчно пишеше или други приятели пишеха?

Л.Т: Не, не, Той.

В.К.: Значи това е Неговият почерк?

Л.Т: Ами да!

В.К.: Аз мислех, че е давал на някой друг да напише.

Л.Т: А-а, не. Вижте, има един закон... Аз най-напред започнах да вадя от Словото Му окултните закони и имам много от това.

Където срещнех в беседите закон, ето, вадя: помнете, не забравяйте. Вадя и се получи много материал. Щото в тия закони има един закон, който даже и старите братя нарушиха. Даже може човек да плати с живота си.

Ето какъв е: Господ ти дава ти да свършиш една работа. А ти знаеш какво правиш? Даваш таз работа друг да я свърши и после уж, че ти си я свършил. Не! Така правеха стари братя. Дават друг да го направи и после турят, че той го е свършил. Господ се оттеглюва от тебе, благословението го загубваш вече.

Благословението отива върху този, който го е направил, а Господ се оттегля от тебе, изгуби вече твоето доверие.

Аз мога да извърша едно нещо, щом Господ ме е турил да го върша и ме е поставил. Аз нямам право да дам друг да го върши, аз трябва да го свърша. Това е закон.

И в тия закони и правила, като ги чета, знаете ли от колко излишни страдания и нарушения бихме се освободили, ако ги изпълняваме. Аз ги имам и ще трябва да ги извадя и даже и да ги напечатат, и да ги стегна.

Във всички беседи има закони. Няма беседа да няма такова нещо. Даже и в частните разговори.

В.К.: Аз смятах, че някой друг ги е написал и след това са ги представил[и] като документ.

Л.Т: А-а, не!

В.К.: Това е Изгрев, 16.08.1942 г.

Л.Т.: Като рече тъй Учителят: хъ-ърт, идеална окръжност прави.

В.К.: На дъската, с тебешира.

Л.Т: Или пък елипса. Ръката Му е много сигурна, сигурна ръка, няма по-долу и по-горе. Даже Той казва да правим упражнения, да правим, да дърпаме прави линии така или пък тъй, да свикнем, да бъдем сигурни. Не е случайно това упражнение, което го дава. То образува друг характер в човека - да бъде уверен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...