Jump to content

228. Инволюция и еволюция. Божествената Троица


Recommended Posts

228. ИНВОЛЮЦИЯ И ЕВОЛЮЦИЯ.

БОЖЕСТВЕНАТА ТРОИЦА

Л.Т: Двадесетият век е главният синур между двата космични мирогледа: инволюционния и еволюционния.

От 1914 г. започва развиването на кармите и разплащането им. Срещата между двете най-крайни планети Нептун и Плутон от нашата Слънчева система е станала в 1897 г. При тоя случай планетният цикъл е траял 500 години.

Именно в началото на този цикъл е станало важно събитие на земята: в България е било изготвено физическото тяло на Учителя. В този момент това тяло е било на тридесет и три години. И тогава е влязъл Духът на Истината в него.

Първият връх на космическия триъгълник на Етерната Троица символизира Любовта - при Нептун, горе.

Вълната на Любовта започна в 1914 г. и ще трае 720 години.

Вълната на Мъдростта също ще трае 720 години.

И на третата вълна - на Истината, също ще трае 720 години.

Тези три свята се намират в човешката глава: Мъдростта, чрез трите зони от центровете на челото; Истината, отразена в човешките очи.

Космичният триъгълник е емблема на Новото учение.

Великата школа на живота, тези три свята, ще изградят мирогледа на Епохата на Водолея, в която ще се изгради шестата раса.

Душите, които ще слязат през периода на вълната на Истината, ще се нарекат Синове на Волята и Силата. Те ще донесат най-великите блага на човечеството: Свобода, Красота и Благородство. В техните души ще звучи космическият ритъм на живота. Те са минали през катакомбите, през кървавите мъчения, над инквизициите на нисшите духове и Инквизицията, и през огъня на нейните клади със смирение и без ропот. Те ще бъдат солта на земята.

Учителят ми каза, че всяка култура изгрява в Слънцето като една премиера в Операта. Шивачите бързат да шият костюмите, художниците бързат да рисуват декорите, диригентът - музиката, оркестъра и певците, и артистите, и хора, заедно с певците, и ролите. И така, като почнат от среднощ, съществата в Природата трескаво се приготовляват за сутрешния изгрев на слънцето, за премиера, в която вземат участие всички сили, чак до Божествения престол.

Това става всяка сутрин при всяко изгряване на слънцето. А тука на земята и тревичките, и семенцата, и птичките изнасят концерти след първия лъч на слънцето. Те вземат участие. И бездните, и водите, и светлината, и жриците на слънцето пеят химните си и славят Божието Име. Това аз го давам тука.

В.К.: Този материал... Аз имам една идея. Този материал Вие написали ли сте го на пишеща машина? Имате ли го?

Л.Т: Аз, когато пея тази ария, аз го чета това.

В.К.: Вие го четете.

Л.Т: Да, защото Учителят ме накара да я напиша.

В.К.: Значи това е цялата ария?

ЯТ: Да.

В.К.: Този текст, цялото. Ами много голям текст!

Л.Т.: Арията е по-сбита.

В.К.: Да, по-сбита.

Л. Т: А акомпаниментът й е разкошен.

В.К.: Тука са дадени много интересни неща, космически начала и за музиката, и за Учителя, и за операта. Аз не знам, но при положение, че Вие го имате на пишеща машина и желаете, може...

Л.Т: Нямам го на пишеща машина.

В.К.: Ще го изкараме на пишеща машина и можем да го включим в сборника от Ваше име.

Л.Т: А-а, ама трябва и цялата ария.

В.К.: Тя голяма ли е арията?

Л.Т: Ами ето я.

В.К.: Я да видим.

Л.Т: Имам я в речитатив:

В Божествения етер блести Великата Троица

на безконечните причини.

*

На върха й от Нептун се яви Етерната Дева

на Божествената Любов

и красотата на чистата Дева ме вдъхнови.

*

На левия връх на Етерната Троица свети Уран

с Душите на Мъдростта.

*

На десния връх на Етерната Троица свети Плутон

с Душите на Истината.

*

Те всички заедно пеят Химни на Любовта

и жриците на Слънцето им пригласят.

И почва арията. Това е речитативът.

В.К.: Да, искам да видя арията колко е голяма.

Л.Т: Ето.

В.К.: Сега имам представа и за арията, и за този текст. Този текст е чуден. Много хубав текст. Аз за пръв път чувам този текст. Да. Ще видим.

Л.Т.: Не лежа на гърба си, непрекъснато работя.

В.К.: Тя колко страници е? Пет-шест страници ще излезне.

Л.Т.: Да. Едно-две имам големи предсказания от Учителя тук. Аз даже карам, когато дойдат младежи, става един, прочита това и почвам да пея.

В.К.: Сега друг въпрос. Това може да се публикува в сборника без нотния текст?

Л.Т.: Може.

В.К.: Ще го публикуваме без нотния текст. Защото нотният текст е много голям. Няма как. Аз понеже искам в нотите, които ще публикувам, искам да бъдат само ноти от Учителя. Тази композиция е Ваша композиция.

Л.Т.: Ще помисля малко. Аз ще питам Татко наш и ще питам Учителя. Аз никога не бързам да кажа „да” или „не”, докато не проверя какво ще кажат отгоре. Щото това не са мои работи.

В.К.: Да. Вие виждате, че аз Ви питам, нали, не Ви изнасилвам. Но сега, ясно. Вие ще си проверите. Аз например бих поместил този текст в сборника, нали, под Ваше име.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...