Jump to content

236. Вселяването на Духа Божий (07/19 март 1897 г.)


Recommended Posts

236. ВСЕЛЯВАНЕТО НА ДУХА БОЖИЙ

(07/19 март1897 г.)

В.К.: Учителят споменава за Словото Си, че това е Третият Завет, Третият Завет. В Третия Завет къде е мястото на „Новото Битие”? То е Третият Завет или?

Л.Т.: Новото Битие е решение на Бог-Отец да създаде, да преустрои не само земята, а цялата вселена да я преустрои. Така казва Учителят в частен разговор.

В.К.: Сега тука Вие споменавате за Учителя. Едно лято Учителят е бил в Арбанаси, в пост и молитва, като се изкачвал на един връх край селото.

Явил се Христос и Му казал:

„Дай ми тялото си, ума и сърцето си и работи за мене.”

Учителят казал:

„Господи, да бъде Волята Твоя! Готов съм!”

Л.Т.: Това е идването на Христовия Дух върху Учителя.

В.К.: Вие от частен разговор ли го имате или откъде - от беседа? Това нещо не е печатано.

Л.Т.: В беседа не съм го срещала.

В.К.: Това трябва да бъде от частен разговор. Да не би да е от тефтерчетата на Савка?

Л.Т.: Не. В тефтерчетата на Савка, имам ги сега, няма такова нещо. Няма там.

В.К.: Защото този цитат и това нещо аз го знам от друго място - от Иларионови.

Те са го разказвали на Борис Николов. И точно това искам да знам: дали Учителят това нещо го е дал лично на Вас, и на Христо вероятно.

Л.Т.: Да. Не мога така с точност да кажа.

В.К.: Той продължава:

„Аз съм вселенник”.

Вселяването е станало на 7 март 1897 г. по стар стил, а по нов стил е 19 март, тогава е получил мисия от Небето.

Тогава Му казали, че е Учител на цялото човечество.

Тогава Му се възлага мисия, която е вече във връзка с Шестата раса.

Вселяването на Учителя е станало на няколко пъти.

Л.Т.: Да. Аз например знам, че първото вселяване е станало... Той пътувал с баща Си и влезли в една кръчма да обядват, селска кръчма. И изведнъж, както били седнали да обядват, Му се явява това.

В.К.: Влиза Духът.

Л.Т.: Да. Това зная.

В.К.: От кого го знаете? От старите приятели или от Христо?

Л.Т.: И от брат Христов, и от записки.

Например аз имам от тефтерчетата на сестра Савка записани разговори на Бог-Отец с Учителя. И Учителят отговаря на Бог-Отец.

Сега, първият разговор, който Бог-Отец отправя към Учителя (Аз даже го направих да го пея), а Учителят пък след това отговаря пък на Бог-Отец с една молитва. Тая молитва съм я композирала. И нея я пея.

В думите на Учителя в тази молитва са, че обръща се към Бог-Отец и Му казва:

„Както Ти си ми казал, Отче,

чрез мене да се изпълни Твоето Слово.

Чрез мене, Ти си ми казал.”

Учителят е имал пряк разговор с Бог-Отец, в Неговата спалня, и аз много страдах, когато туриха един милиционер да живее в Неговата спалня.

В.К.: Стаичка, къде, спалнята на Изгрева?

Л.Т.: Горната стая, Той спеше там.

В.К.: Малката стаичка над салона горе, на Изгрева.

Л.Т.: Тя не е много малка стая; тя е доста голяма. И туриха милиционер с млада жена и момченце имаха. Добре, ама тя роди там второ дете. Значи те са вършили, брачни отношения са имали и когато аз отивах да налея вода, щото нямах чешма в двора си, а пък имах градинка - иска вода, да поливаш.

Аз ходех на чешмата на Зодиаците (около чешмата 12 зодии изработени). А дето тече чешмата, то е направено от мозайка. Аз сварвах милиционера, че туряше ракията си да изстива като тече водата, да бъде студена. Значи той горе и ракия пиеше, и алкохол, и месо ядяха. И много страдах, защото това беше стаята, в която Учителят е говорел с Бог-Отец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...