Jump to content

247. Кой създава различията?


Recommended Posts

247. КОЙ СЪЗДАВА РАЗЛИЧИЯТА?

В.К.: Аз видях.

Л.Т: Сега най-важно е „Моите срещи и разговори с Учителя”.

В.К.: Ясно, разбрах.

Л.Т: Към които влиза и „Битието”. Защото седемте дена са дадени от Учителя в специални дати, даже и часът е писано, [в] колко сме влезли и [в] колко сме излезли.

В.К.: Искам да Ви предупредя, че целият наш разговор се записва и утре мен няма да ме упрекват, че не съм положил усилия и старание. Ето и сестрата присъства, нали, че аз полагам усилия и воля, и сила, нали.

Л.Т: Вие само казвате миналия път, за Школата. Точка, няма да говорим повече.

В.К.: Ами, ако не бях говорил за Школата, аз нямаше да знам, че има първа част, втора част, трета и т.н.

Л. Т: Е, добре де.

В.К.: Към точката сложихме още три точки и стана многоточие. И сега слагаме две точки, което означава Школата: първата част, втората част, трета част.

Л.Т.: И нотни прибавки.

В.К.: Аз това не го знаех. Значи ние към точката сложихме...

Л.Т.: Колко много разпявания.

В.К.: Материал има.

Л.Т: Така е. Ами за да извадя аз тоя глас.

В.К.: Ами това е хубаво, че го имате.

Л.Т: Разбира се.

В.К.: Вие го имате, обаче още да се довърши.

Л.Т.: Даже понеже имам една ученичка, която е завършила Московска консерватория, рускиня, и тя казваше тъй: „Аз ще ти дам, аз съм учила при една голяма италианска колоратурка, тя сега е в другия свят. Аз ще ти дам мои упражнения в Москва, а искам да ме разпяваш с Учителювото дишане и с Учителювите упражнения.” Искаше да си разменим нещата. А аз имам тука и Учителюви.

Ето вижте, в никоя школа не е казано това, че седемте гласни са свързани със седемте свята духовни и със седемте планети, и всички тия висши духове. Когато ние пеем, те присъстват. Има присъствие. И тя затова идва тука да учи.

В.К.: Добре. И накрая докъде стигнахме? До различие.

Л.Т: Различието е в това, че Вие все да мислите, да ги турите в един музей, за бъдещи поколения, а аз мисля как да изнеса сега „Битието” и новите песни сега, докато съм на земята.

В.К.: Ами чакайте сега...

Л.Т.: Защото имам тия сили.

В.К.: Хубаво, аз съм дошъл за това.

Л.Т: Учителят ми е дал тия сили. И ми каза тъй: „Понеже ще се чудят, че имаш тия сили и дяволът ще те пита колко си годишен. На дявола няма да си кажеш годините. А ще работиш.

В.К.: Хубаво, аз не Ви преча на този...

Л.Т: Вижте колко картички имам от Радиото.

В.К.: Хубаво.

Л.Т: Радиоконцерти - 300 имам.

В.К.: Това е 1945 година. Мога ли да прочета коя година? Това е, ето, 3.12.1939 г. - четиридесета година, а сега сме деветдесета година - преди 50 години.

Л.Т: Но аз още като ученичка излизах да пея.

В.К.: Това е хубаво. Това е преди петдесет години, това е преди половин век. За петдесет години се раждат две поколения хора. Две поколения хора. И сега...

Л.Т: На боклук.

В.К.: Е, боклук, боклук. Ето сега, аз съм Ви изпратен за работа.

Л.Т: Много от тях вършат и престъпления.

В.К.: Както [и] да е. Ето сега, аз съм Ви изпратен за работа, нали, а Вие ми се опъвате. Вие ми се опъвате.

Л.Т: Не Ви се опъвам.

В.К.: Вие знаете, аз не съм свикнал да ми се опъват. Аз съм свикнал да работя. Като искам - искам и ми се дава. Сега Вие единствено ми се опъвате.

Ето сега, аз разбрах, нали, че има Школа за „Битието”, Школа има за пеенето и има първа, втора и трета част. И в момента аз мисля как да намерим музикант, който да препише всички упражнения. Защо - за да бъдат готови. А Вие ги държите. Аз нямам нищо против да ги държите. Аз нямам нищо против Вие да си работите.

Л.Т: Защо пък трябва да ги преписват, когато аз съм ги написала.

В.К.: Ама те са написани, ама те не са готови за печат и т.н. Те трябва да се напишат в една тетрадка, да се отбележи: първо, второ, към коя страница са за „Битието”, към Вашия музикален текст. Това е работа. То така не става. Вместо сега, като дойде помощникът ми музикант...

Л.Т: Няма нужда да пишат коя страница от „Битието”.

В.К.: Ама то няма според Вас. Ама трябва да се подредят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...