Jump to content

249. Музикалните упражнения в Окултната Школа по пеене - петрини и пиерини


Recommended Posts

249. МУЗИКАЛНИТЕ УПРАЖНЕНИЯ - ПЕТРИНИ И ПИЕРИНИ

Л.Т: Сега, Учителят даде идеята: упражненията за българските ученици ще бъдат наречени петрини, а за чужденци-ученици ще се наричат пиерини.

На Неговото име ще наричам тия упражнения, защото всички школи досега, които сме минали - аз съм преминала Конкон, малко Бордони, Ифер, Людген...

В.К: Да.

Л.Т: ...и т.н. - това са все автори на такива упражнения. И с кориците съм ги изучила, и съм ги пяла. Значи всеки автор нарича своята школа със своето име. Аз не турям мое име, аз турям петрини и пиерини, турям Учителя.

В.К.-. Сега, това е на Учителя.

Л.Т.: Защото е Учителят.

В.К.: Сега, това отбелязани ли са в нотната тетрадка?

Л.Т: Да.

В.К.: Отбелязани са. Добре. Така се разбрахме. Сега, но Вие трябва да палите свещи, че са ме изпратили при Вас. Трябва свещи да палите, че са ме изпратили при Вас.

Л.Т: [Смее се]

В.К.: Да, точно така. Значи по въпроса с тази Школа се разбрахме.

Л.Т: Да.

В.К.: Миналия път казах, точка.

Л.Т: И аз не съм стигнала до точка. Аз може да продължавам да правя още упражнения. Последното, което съм дала, е тема, проста тема с няколко вариации. Последното ми упражнение, шестнайсто.

В.К.: Сега, Вие на тоя етап имате ли сила да ми предадете текста?

Л.Т: На кого?

В.К.: На мене.

Л.Т.: Ама на кой текст?

В.К.: „Спомени за Школата”. Вие имате три копия. Едно копие трябва да ми предадете.

Л.Т: А, нямам копия.

В.К.: А колко? Само едно копие ли имате?

Л.Т: Трябва да видя. Имам писмено.

В.К.: Вие трябва да ми предадете.

Л.Т.: Писмено, а не печатно.

В.К.: Съгласен съм. Вие може да ми предадете и писмено. Вие трябва да ми предадете едно копие. Ето, ние разглеждаме този материал, той трябва да бъде при мене.

Л.Т: Ама Вие и да разгледате, нищо няма да разберете, защото не сте певец и музикант.

В.К.: Точно така. На мен ми трябва за архив едно копие. Защо? Защото ние работим и записваме. А трябва да го имам едно копие, да ми го напишете, да го имаме. А пък ще изпратим един човек-музикант, който да го препише. Аз трябва да имам от всичко по едно копие от това, което имате. Имате го три копия от всичко.

Л.Т: Нямам. Само едно.

В.К.: Ако е само едно, ще го прехвърлим на ксерокс и ксероксът ще остане за мен, а за другото, Вие ще се подпишете, че ми го предавате за архив. Аз трябва да имам по едно копие. Нали работя с Вас? Ами утре какво? Утре ще дойде някой тук и ще каже, че си измислям.

Л.Т: Ама след като видя, че разговорите ми с Учителя са публикувани.

В.К.: Чакайте сега, това не сме задвижили още.

Л.Т: Аз Ви трупам, трупам, трупам, а нищо няма изнесено навън.

В.К.: Ами как ще бъде изнесено, когато досега нищо не сте ми предали.

Л.Т: А разни кокошки пишат за Учителя. Аз лично съм работила с Него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...