Jump to content

252. Тематични материали от Словото на Учителя Дънов. „А-то” в името на Лилиана (Недовършената работа, няма кой да я довърши)


Recommended Posts

252. ТЕМАТИЧНИ МАТЕРИАЛИ ОТ СЛОВОТО НА УЧИТЕЛЯ ДЪНОВ.

„А-то” В ИМЕТО НА ЛИЛИАНА.

(Недовършената работа, няма кой да я довърши)

Л.Т: За тия три клона на богомилите съм казала в мойта Школа. Сега работя.

В.К.: Това е във връзка с материала „Какво говори Учителят за Изгрева като център на Новото учение”?

Л.Т: Да.

В.К.: Значи, това значи, това ще бъде прибавено: „Какво говори Учителят за Изгрева като център на Новото учение”. Така. Вие нямате доверие. Подписвам се бе!

Л.Т.: Ама ние така сме почнали отначало и затова.

В.К.: [Смее се]

Вижте, аз съм много чист в тия неща. Знаете ли защо? Защото отгоре ме наблюдават какво върша. Наблюдават ме отгоре какво върша и аз знам какво върша. Знам какво върша - това е едно. И второ, ако аз съм умен...

Л.Т: Вие казвате, че за музикалния сборник искате...

В.К.: Точно така. Искам друго да Ви кажа. Ако аз съм хитър и съм хитър, аз не трябва да идвам да работя при Вас, да Ви кажа, защото аз поемам ангажимент и пред Учителя, и пред Вас, и пред този приятел Христов, който е работил с Вас.

Значи аз приемам задължение пред Вас, пред него и пред Учителя.

Л.Т: Да.

В.К.: Аз имам друга работа. Аз движа и друга работа. Значи аз се товаря допълнително. Аз знам какво върша. Ако съм умен, нали? Но аз, понеже видях, че няма кой да свърши друг тази работа, затова идвам. И затова идвам да я свърша.

Аз съм спрял сега всичко да върша, за да мога да обхвана Вашия материал. Значи аз знам с какво се нагърбвам и при мене няма дребни цифри. Какви цифри!

Аз съм дошъл за работа. Да я свърша недовършената работа. Цифрите са при други. Аз не съм при цифри. Нали идвам да работя.

Ще Ви се подпиша за всичко, бъдете спокойна. Нали всичко се записва, всичко се документира. Така. Аз знам каква отговорност поемам пред Вас, пред Христов, пред Учителя и пред Бога. Тия неща за мене така вървят, отгоре надолу. Тия неща са ясни за мене. И аз знам какво представлява този материал. За мене е много ценен.

Л. Т: „Учителят за лекуване“.

В.К.: Имате рецепти, записани от Учителя?

Л.Т: За високото кръвно налягане Учителят казва всяка вечер да се измиват нозете с все по-гореща и гореща вода. По такъв начин се получава едно изкуствено кръвообращение, което улеснява и сърцето, защото това смъкване на кръвта към краката е едно помагане и на сърцето.

В.К.: Да. Сега продължаваме по-нататък нашата работа. Значи „Какво говори Учителят за Изгрева като център на Новото учение” - нали този материал го имаме, Вие го давате. Сега другия материал. Какво говори?

Л. Т: Това са ,Дните на седмицата“.

В.К.: Аз бях записал „Дните на седмицата, тонове на гамата”. Това друго ли е?

Л.Т.: Това е друго.

В.К.: Аз исках „Тоновете на гамата“.

Л.Т: Е, то върви към друго нещо, друга тетрадка даже.

В.К.: Защото аз исках да сложим „Дните на седмицата, тонове на гамата”. Нали ставаше въпрос за сборника?

Л.Т: Трябва да видя, „Тонове на гамата” - това е в друга тетрадка. Тука са десет листа.

В.К.: То е доволно.

Л.Т: Доволно.

В.К.: Сега: „Последната ни среща с Учителя”; „Цигулката и Страдивариус“.

Л.Т.: А, сега тия две работи, и двете са писмени, не са напечатани.

В.К.: Последната Ви среща с Учителя? Но Вие ми я показахте, аз я гледах на пишеща машина, последната среща. Имате я на пишеща машина.

Л.Т.: На пишеща машина имам писмата на брат Христов.

В.К.: „Последната ми сре1ца“, аз я видях, Вие ми я показвахте. Последната среща.

Л.Т: Трябва да видя, пак ще проверя.

В.К.: Вие я имате, аз я видях. Ставаше въпрос „Цигулката и Страдивариус”, Вие казахте, че сте дали едно копие на Милка Кралева и имате още едно.

Л.Т: Ама не печатно. То е ръкописно.

В.К.: Ами трябва да се препише.

Л.Т: И вътре има и чертежи.

В.К.: Сега, ако Вие не можете да го напечатате, ще ми дадете аз да го напечатам, да го напиша на пишеща машина, да Ви отбременя, а трябва да се отметне. Ще помислите.

Л.Т.: Не знам. Сега за цигулката Страдивариус, вземете го от Милка Кралева.

В.К.: Ние не сме в добри отношения с нея сега и няма да го даде. Тя не знае в момента аз каква работа върша с Вас и няма да съдейства, разбирате ли?

Л.Т.: Е, може, да.

В.К.: Тука ставаше въпрос: Вие се подписвате с:

ЦВЕТАНА-ЛИЛИАНА Табакова.

Значи няма „я”, а има „а”, така ли?

Л.Т: Да, и получавам пак Лилиана.

В.К.: Пак същото.

Л.Т.: Например Мария е майка ми. Аз пиша Мариа, без „я”.

В.К.: Значи Лилиана ще бъде, не Лиляна.

Л.Т.: Избягвам „я”-то.

В.К.: Какво сте чела и на Рила?

Л.Т: За Орфей.

В.К.: Значи какво говори Учителят за пеенето за Орфей. А има прибавка, композиция, така ли?

Л.Т: Да. Има композиция, която я пея.

В.К.: Тя е нотирана?

Л.Т: Нотирана, с акомпанимент, много хубава.

В.К.: Ето, сега за пръв път чувам, че има към нея и композиция. Значи към материала на Орфей трябва да се прибави и тази с нотите.

Л.Т: Някои неща са с нотите.

В.К.: А така. Сега пишете тука: към Орфей има композиция, която трябва да се прибави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...