Jump to content

272. Ръководство по хармонизация


Recommended Posts

272. РЪКОВОДСТВО ПО ХАРМОНИЗАЦИЯ

В.К.: Днес е 11 март 1991 г.

Това е една протестантска книга, която е на английски език.

Л.Т.: Това са най-големите духовни автори, композитори. Тука е и Шопен, и Лист, със световна слава и са по всичките правила на хармонията, хармонизирани от тях.

И Учителят ми го подари, да се уча от него как да композирам братските песни.

В.К.: То е на английски, но което е най-интересно, то е издание на Чикаго. Аз виждам, че това е много старо издание. Вероятно Учителят го е донесъл от Америка.

Л.Т.: Да.

В.К.: Най-вероятно.

Л.Т: И ми го поднесе, и ми каза: „Ти ще композираш!” Оттука да се уча.

В.К.: Кога Ви е подарено? То Ви е подарено, пише: „Подарено от Великия Учител на 10 юни 1943 г. на Изгрева, София.” „На Цветана Табакова.” А това е подписът на Учителя, така ли?

Л.Т.: Ето го.

В.К.: Какво означава този подпис?

Л.Т: Ами, ето го на.

В.К.: Какво пише? Какво пише? А, „П. К. Дънов”. Обаче това е на английски.

Л.Т.: На „П”-то турил като „Р”.

В.К.: Ама това е на латиница. Понеже е на английски: „Р. К. Dunoff”. Той пред Вас ли го подписа или беше подписно?

Л.Т: Подписано беше.

В.К.: Значи, щом е подписано с тези букви, латиница. „Р. К. Dunoff”, с две „f“ на края - това е подпис Негов с две „f“-та, когато е бил в Америка и за там Той се е подписал.

Л.Т: Да. „К”-то е залепено за „Р”-то, вижте как, на едното краче на „Р”-то е залепено „К”-то.

В.К.: Да, Петър Константинов Дунов - те понеже нямат „ъ”, затова Дунов.

Той на английски се е подписал. Това означава, че това е донесено от САЩ.

Л.Т: Да.

В.К.: Оттам е донесено това нещо.

Л.Т: И аз много се ползвам от това. Щото тука са най-големите знаменити композитори са работили върху тия песни. И са идеално хармонизирани, идеално.

В.К.: Добре.

Л.Т: То ми е като...

В.К.: ...Евангелие?

ЛТ: Да. Идеално. И всичко е на английски. Когато ми я поднесе, ми каза: „Ти ще композираш и учи се оттука.” То е...

Даже веднъж го видя Йоана Стратева: „А-а, каза, това е много рядко нещо. Не може ли да го имаме ний?”

- Не може. То е, как да ти кажа, като един журнал, като един образец как да се работят духовните песни. Идеално хармонизирано. Само че не братски, а протестантски и католически песни е туй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...