Jump to content

304. Да си заложиш паспорта


Recommended Posts

304. ДА СИ ЗАЛОЖИШ ПАСПОРТА

В.К.: Сега, аз тефтерчетата Ви връщам тази вечер и те са у Вас. Трябва да ми дадете паспорта. Паспорта трябва да ми дадете.

Л.Т.: Ще Ви го дам, аз го пазя.

В.К.: Сега, по-нататък. Защото аз се движа без паспорт и ще ме спре някой милиционер и аз нямам да си покажа паспорта.

Друг един въпрос. Ставаше въпрос за писмата на брат Христо с Михаил Иванов. Сега, те са в мен, аз съм ги преснел, обаче аз искам да ги препиша. Още ми трябва време, няколко дена. Следващия път ще ги донеса.

Л.Т: Но ще ги имам и аз, нали?

В.К.: Ще ги препиша на пишеща машина, нали.

Л. Т: Че тогава ще ми ги дадете.

В.К.: И ако има още някои писма, да ги предадете.

Л.Т: Разбрахте ли нещо там?

В.К.: Разбрах аз. Ако има още, евентуално още други някои писма?

Л.Т: Ще видя, ще видя.

В.К.: Да дадете да ги препишем на пишеща машина.

Л. Т: Сега, за да отворя сандъка тука, трябва да стане хардауш269: да вадя всичко по земята, да разхвърлям, а сега не е момент!

В.К.: Не е момент. Да. Сега, ставаше въпрос за разрешението за погребението на Учителювото тяло.

Л.Т: Да, да. Сега ще Ви го потърся.

В.К.: За разрешението за погребението, за гроба на Учителя, телеграмата там.

Л. Т: Да, трябва да го потърся.

В.К.: Този В. Атанасов е Възкресен Атанасов, така ли?

Л.Т: Да.

В.К.: И той се оженил за Вашата сестра. Как се казваше Вашата сестра?

Л.Т: Нейният първи мъж беше Иван Пеев, професор по солфеж в Музикалното училище.

В.К.: А сестра Ви Султанка ли беше?

Л.Т: Султанка.

В.К.: Значи Възкресен се оженил за Вашата рождена сестра.

Л. Т: Тука някъде го пъхнах.

В.К.: Ама това е официално, нали?

Л.Т.: Ако може да се очистим от човешкото, ще бъдем ангелчета, ангелчета.

В.К.: Аз съм минал също през брак.

Л. Т: Ний сме душички бе, душо.

В.К.: Аз съм минал също през брак и нямам думата на критика.

Л.Т: Ние допущаме животното да вземе надмощие в нашия живот.

В.К.: Аз нямам думата, защото... Ставаше въпрос решението за признанието юридически на Братството.

Л.Т: Сега, да видя още на едно място.

В.К.: Чакай да видим какви са тия работи?

Л.Т.: Другият документ. Малко листченце. Може да бъде даже обвивка, не бързам нищо да хвърлям, нито да изгарям. Свещено пазя всичко. Сега ще дам още едно блокче, да видим и там.

В.К.: Нали досега всичко, което съм взел, съм върнал досега.

Л.Т: Всичко, каквото имам оставено, за Светлото Бяло братство, като лъвица го пазя. То ще остане за Бялото братство, Светлото Бяло братство. Затова ще ми го върнете.

В.К.: Връщам го това нещо. Аз ще го извадя на ксерокс и ще Ви го върна. На този лист се вижда отпред, че това нещо е изваждано, това не е оригинал. То е изваждано на ксерокс.

Л.Т: Бе где да го знам какво е.

В.К.: Да. Но аз ще Ви го върна и дори ще Ви върна още два-три такива, за да имате.

Л.Т: Добре.

В.К.: Бъдете спокойна, нали всичко работим.

Л.Т: Чакай, момент, искам аз да видя още да не би тука да е, нещо още да излезне. А на тая маса на рускинята й диктуваше един човек от БКП, един човек, който беше много близък на Тодор Живков. Диктуваше писмо до Горбачов, писмо, защото предстоеше Горбачов да посети София: да слезе в еди-коя къща частна, освен в двореца при Тодор Живков. И той слезе. Ей-тука, на туй шосе спря, на „Тодор Павлов”.

Тази Марина, която не е в хармония с рождената си дата, а мъжът й е в хармония, тя иска да стане в хармония, но трябва да измени цялото си име. Тя се казва Марина. Трябва да го смени. Иска да бъде в хармония. Тя е 1, 5, 7 по рождение, а като изчисли името си, е 3, 6, 9 - не е в хармония.

В.К.: Ясно.

__________________________

269) Хардауш, ардауш - разнебитено, разтурено състояние

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...