Jump to content

308. Защо не беше снимана оригиналната тетрадка с песните на Учителя


Recommended Posts

308. ЗАЩО НЕ СЕ ПРЕСНЕ ОРИГИНАЛНАТА ТЕТРАДКА

С ПЕСНИТЕ НА УЧИТЕЛЯ

В.К.: Сега, Благи [Благовест Жеков] трябваше да дойде, да препише песнарката. Не преписа нищо.

Л.Т: Виж какво, той (днеска е 18 [март 1991 г.]), занесе мойта машина, дето беше и те му казаха да се обади по телефона на 18 [март 1991 г.] дали е готова. А остави бащината си машина при мене. Той сега, като върне моята и аз платя поправката, ще си вземе бащината и ще я отнесе. Очаквам всеки момент да се обади.

В.К.: Друг въпрос. Понеже аз искам да си свърша моята работа. Аз не обичам да оставям на този, на онзи. И сега според мен, мое мнение, нали, моя идея (Дали ще одобрите, това е вече друга работа), аз предлагам така: Вие да ми дадете тази Ваша тетрадка, да отида аз да я преснема вкъщи и ще Ви я върна след два дена.

Л.Т: Коя тетрадка?

В.К.: С оригиналните песни.

Л.Т: Ама не може, аз имам тука програми. На 22 март...

В.К.: След 22 март, да кажем след 22 март.

Л.Т: Ами след 22 март ще дойдат гърците. А след гърците, а постоянно идват при мене.

В.К.: На Вас не Ви се дава.

Л.Т: Ами аз ги свиря и пея.

В.К.: Не, не. Въпросът е друг.

Л.Т.: Сега ми оправиха и пианото.

В.К.: Дали Вие имате сила в себе си да ми я дадете за един-два дена да я преснема, това е Ваш въпрос.

Л.Т: Ама аз не давам акомпаниментите си. Вие като преснимате, ще ми вземете акомпаниментите. Аз ще дам само мелодията.

В.К.: Аз няма да Ви взема акомпаниментите. Трябва ми само мелодията.

Л.Т: Акомпаниментът е мой.

В.К.: Аз разбирам. Аз искам да го запазя като документ. То че си е Ваше, Ваше си е, има подпис отгоре и т.н. Аз не съм музикант.

Л.Т: Не съм тръгнала за оня свят. Има време.

В.К.: Ама ние, въпросът е [да] работим, да си свършим нашата работа, а кой кога заминава, това е вече друга работа. Аз не Ви изпращам в Невидимия свят! Става въпрос аз да го документирам.

Л.Т: Аз акомпанимента не го давам. Само мелодията.

В.К.: Ние се разбрахме за мелодията. Аз акомпанимента не Ви искам. Въпросът е друг. Аз искам да го заснема, за да остане като документ.

Л.Т: Това може по-късно да стане, защото аз свиря върху тях.

В.К.: Разбирам. Мен ме интересува документа да го запазим, да го съхраним. Вие знаете, че аз не съм музикант. След това аз никому няма да го давам да го разглежда.

Л.Т.: Добре, ама ний си имаме авторско право като музиканти. И ние държим на него, ние музикантите.

В.К.: Ето например това е документ, съхранено е. Същото аз искам да го заснемем, за да го има. Защото утре може да стане нещо с тази тетрадка, тя е само един екземпляр.

Л.Т: Тя не е една. Те са много тетрадки.

В.К.: Те са много, обаче аз искам да взема точно оригиналната, да го преснема и го пазим на негатив, нали, да се пази за съхранение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...