Jump to content

46 ПЕСНИТЕ


Recommended Posts

[[Николай Дойнов - И очите ми видяха Изгрева]]

 

ПЕСНИТЕ

 

Много често вечер на Изгрева се събирахме на поляната, там където играехме сутрешните гимнастически упражнения, и често пеехме песните, които Учителя ни беше дал. През една такава вечер се създаде чудна хармония, пеехме с настроение, пълно със светлина. А моята мисъл все бе ангажирана около въпроса по кой начин се създават такива съвършени музикални творби, които поставят човека в чуден, извънземен свят. Общи фрази, които се поднасят за изящното творчество, като вдъхновение и като присъствие на музи и пр., ми бяха познати, но те изобщо не ме задоволяваха. Бях недалеч от Учителя, Който също пееше. Реших да Го запитам, как Той е създал това творчество. Когато песента привърши, аз някак простичко, без да подбирам за случая подходящи изрази, Го попитах: "Учителю, как измислихте тези песни?" Той се обърна и тихичко ми каза: "Аз не съм ги измислил." Исках да Го разпитам повече, да ми даде някои пояснения, но започна нова песен, после друга и друга, и така, аз останах сред песните, сам да търся изворите на тази чудна хармония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...