Jump to content

49. ДЕЛОТО


Recommended Posts

49. ДЕЛОТО

 

На самият процес в съда дойдоха хора, на които аз съм помагал, когато бяха в нелегалност при предишната власт. Аз знаех, че те бяха комунисти, а тогава нямаше работа - бяха военни години. Аз наемах някакъв строеж на мое име, после ги наемах като работници и издавах обекта да го работят. Те го изработваха и с получените пари си подпомагаха за насъщното преживяване, дори им оставаха пари за тяхната нелегална работа. Аз това го знаех, а те също знаеха, че аз им помагам именно за това, да оцелеят, понеже бяха идейни хора. Имаха идеи и чрез тези идеи те искаха да променят стария свят в нов свят. Сега беше дошла тяхната власт, те бяха заели големи постове в държавата и когато Мария Тодорова се обърна към тях за помощ, те съвсем честно и доблестно се явиха като свидетели и ме защитаваха. А ето имената на доблестните българи, които укривах, хранех и закрилях, когато бяха в нелегалност като комунисти, но които дойдоха да свидетелстват и да ме защитят:

 

1. Борис Крумов Влаев - подполковник от. милицията, член на БКП

 

2. Борис Сотиров Тепешанов - от окръжен комитет на БКП, ул. „Жданов" 52

 

3.Борис Стоянов Бъчваров - политзатворник и партизанин

 

4. Златан и Стефан Андонови Тафраджиеви - братя партизани от село Долна Диканя, Радомирско

 

5. Борис Милев Колев - директор на гимназията в гр. Самоков

 

6. Димитрина Георгиева Василева, ул. „Зелен синур", N 19

 

7. Тодор Василев Михайлов

 

Един дори се възмути. „Какво съдите този човек? Че той ни е помагал, когато бяхме в нелегалност!" Тогава прокурорът Руменов се вбеси: „Вие какво правите? Ние искаме да го осъдим, а вие го защитавате." Да, това не беше правосъдие. Никакво правосъдие. Процесът беше изкуствено монтиран, те знаеха, че ние нямаме вина, но така им беше заповядано. Трябваше да ни ликвидират по всички линии. И те изпълняваха тази заповед. Прокурорът се казваше Руменов. Какво значи това име? Руми = Ром = Рим е равно на Пилат Понтийски. Това е неговият дух в нашата епоха. Римското право бе, което осъди и предаде Христа на разпятие. Сега пак се яви, за да съди Делото на Учителя. Ние сме исторически врагове. От кога ли? Още от Каин и Авел. Откакто Каин уби Авел, оттогава този акт се повтаря в света. Господ казва: „Който убие Каина, престъплението му ще е по-голямо!" Значи Злото не трябва да го убиваме. Христос каза: „Любете враговете си!" Учителят казва: „И Злото ще бъде слуга на Доброто!" Каква красота. Каква точност на обяснението за същността на Истината. Затова Истината е свещена и недосегаема за скверни ръце. Само човешката душа има отношение към Истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...