Jump to content

35. КОЙ СА ГЕРОИТЕ?


Recommended Posts

35 КОИ СА ГЕРОИТЕ?

Животът ми на село бе доста труден, наситен с напрежение, невероятни сблъсъци между личности, с които работех като учителка. Получавах удари от всички страни и понякога ми смачкваха фасона. Така през една училищна ваканция аз със смачкан фасон, с клюмнал нос и посърнала се движех по Изгрева. Бях унила, с понижено самочувствие и смятах, че в този живот не мога да постигна нищо, ама съвсем нищо. Вървя и си мисля - ето тук съм в Школата на Учителя, но какво ли научих и какво ли приложих? Точно по това време Учителят ме среща, слага ръка на рамото ми и аз се стресвам от моя размисъл и чувам думите Му: "Герой сте вие!" Аз трепнах и само чух, че гласът ми изрече: "Учителю, такива ли са Вашите герои?" И посочих себе си в това унило състояние, в което бях. Той отново се усмихна. "Герои сте вие, но не го знаете" и си отмина. Стоя аз и се чудя, па се питам: що за герой съм аз? Кой е героя и кой го определя? Кой му окачва венци на врата, кой го кичи с ордени и медали? И за какво и какво е геройството му? В мен долетя един отговор: „Геройството е, че той е отстоял". Минаха години и видях, че е геройство да живееше на земята и още по-голямо геройство е, че живяхме на Изгрева при най-неблагоприятните условия и при тези условия успяхме да бъдем част от аудиторията на Учителя пред която Той даде Словото си. Ако не бяхме отстояли на Изгрева, нямаше да има и Школа, и нямаше кому да даде Словото си. Значи в това можахме да отстоим. И в друго успяхме, че се запазихме живи. И най-важното, което успяхме е да съхраним Словото Му и да го предадем на следващото поколение. Ето, това бе геройството според Учителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...