Jump to content

39. МОЙТЕ БРАТОВЧЕДИ


Recommended Posts

39. МОИТЕ БРАТОВЧЕДИ

Моята къщичка беше построена на Изгрева с помощта на Учителя и аз с нетърпение очаквах ученическите ваканции през зимата, пролетта и лятото, за да влезна в моят истински дом построен по идея на Учителя.

Беше лято. Учителят ми дойде на гости. Той седна на едно плетено кресло обърнато с лице към прозорците. А те бяха широки и отпред се виждаха разцъфналите цветя и клоните на дръвчетата. Аз съм седнала на столче с гръб към прозореца и с очи вперени към Него. Разговаряме за нещо. По едно време усетих, че някой застана на прозореца, обърнах се и какво да видя. Един брат беше минал покрай прозореца, бе сложил двете си ръце на прозореца, залепил си лицето на стъклата и през тях наблюдаваше да види кой се намира в моята стая и да провери какво се върши вътре. Аз се възмутих много и реших да му скарам, че не е прилично да се гледа в чужда стая без покана и без разрешение. Учителят ми направи знак да не се обръщам отново и каза: "Това са твоите братовчеди!" Аз спрях да се ядосвам. Щом този на прозореца е един от моите братовчеди, значи аз съм същата като тях и постъпвам по същия начин при други подобни случаи. В ушите ми звучаха от далечината следните думи: "Ако са твои братовчеди, дали в бъдеще те ще дойдат в Школата и дали тогава и теб ще има, за да се обърнете изцяло към Словото?" Това бе наистина големия въпрос към моите братовчеди в Школата. Вместо да отиде да чете, да се учи, образова и прилага, дошъл скришом да наднича в чуждия прозорец. Това и в света, долу в града не се прави.А камо ли да е допустимо в една Окултна Школа. Ето такива бяха моите братовчеди събрани от цяла България на Изгрева, като тук трябваше да се наричаме братя и сестри. Оказа се, че сме само едни обикновени братовчеди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...