Jump to content

42. ЩО ЗА ЛОГИКА?


Recommended Posts

42. ЩО ЗА ЛОГИКА?

Трябваше да премина през страдания. Счупих си крака и лежах в травматологията на "Пирогов", изписаха ме и ето ме отново в моята къщичка. Но вече съм с патерици, трудно се обслужвам, а и вече съм на години, над 75. Трябва да ми прислужва някой. Това прави Илия Узунов, който заема другата половина на къщата, онези помещения, които на времето бяха определени за братски помещения. Ето, един ден идва една сестра и казва: "Сестра Стоянке, позволи ми да ти измета стаята, къщата и да ти почистя онова, което искаш, но не можеш с тези патерици". Аз се съгласих. Седя на стола с гипсиран крак, наблюдавам я и давам своите нареждания. А тя изпълнява. Аз иначе съм много взискателна към другите. Всички знаят това и затова няма много желаещи да ми помагат в тази моя беда. Не че не искат да ми помогнат, но не могат да ме изтърпяват с моите забележки. Те това знаят отлично, че моите забележки с тона, с които ги изказвам, са направо заповеди. Същото го зная и аз. А сестрата измете, изчисти, изми прозорците и си отиде. Благодарих й. На следващия ден ми съобщиха, че сестрата си заминала внезапно от този свят и след два дни ще бъде погребението й. Седя и се чудя. Ето, аз седя на този стол и се мъча. На мен не ми се заминава още, искам да живея. А виж сестрата как си замина неочаквано. Дойде, помогна ми предния ден, тръгна си, хвана влака и си замина за невидимия свят. Да се чудиш и да се маеш що за логика е това. Няма логика тук, а закони, които ние не познаваме. В бъдеще трябва да ги проучаваме единствено чрез Словото на Учителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...