Jump to content

43. КАКВА Е ТАЗИ ЛОГИКА?


Recommended Posts

43. КАКВА Е ТАЗИ ЛОГИКА?

Бяхме се прехвърлили от Изгрева вече от няколко години в един жилищен блок на комплекс "Червена звезда" до Диана бад. Стаята ми е слънчева, имам топла вода, имам парно, кухня и всички удобства. Вече съм захвърлила патериците и мога да се движа като си подпомагам с един бастун. Обикновено сядам на моя стол до прозореца и цял ден разговарям с едно врабче, което идва и се качва на един близък клон. Аз живея на първия етаж. Още не мога да свикна с раздялата с моята къщичка на Изгрева. Ежедневието ми преминава в разходки с бастуна по лъскавия паркет в апартамента. Понякога излизам и се разхождам по съседните поляни.

Веднъж идва една сестра да ме навести, понеже няколко от тях ми помагаха при покупките на хранителни продукти от магазина. Аз съм полегнала в леглото, а тя стои до вратата. Започна да ми разказва нещо, което бе чула като новина от братските проблеми на Изгрева. Той, Изгрева, сега го нямаше, беше разрушен. Ние всички бяхме разквартирувани в различни жилищни блокове. Но братските проблеми, които ежедневно се коментираха, оставаха неразрешени. И точно тя това ми разказа за някаква си случка, която станала с еди какви си последствия. Аз я прекъснах: "Това, което казваш не е вярно!" А тя настойчиво от вратата говори с висок глас:" Вярно е, аз съм очевидка!" Аз се ядосвам, сядам на леглото, спускам краката си на паркета, ставам, правя стъпка и с жест отрязвам въздуха и викам: "Лъжеш, това не е вярно!" И в момента в края на моят жест аз залитнах, паднах на паркета на един метър от кревата си и си счупих за втори път крака. Тя се приближи към мене и ми крещи: "Видя ли, убеди ли се, че аз не лъжа и казвам истината? А лъжата изречена от теб ти строши отново крака. Ненаучена от този свят няма да си тръгнеш!" После тя извика "Бърза помощ", натовариха ме на линейка и отново пролежах няколко месеца в "Пирогов". Бяха пробили с гвоздей петата ми и на една тел, окачена на една макара с провесена тежест ми изпъваха крака. Мъчение, като при инквизиция. Мъча се, боли ме и страдам. Как може така? На метър от кревата си да падна и да счупя кракът си. Какви ли бяха тия мои астрологически аспекти! Или може би тя беше пощаджийката, която дойде и ми донесе полица за изплащане на мои предишни дългове, или пък ми връчи повиквателна заповед за мобилизация за Невидимия свят. Лежа и се чудя. Полица ли е или мобилизационно за приготовление за заминаване? И това ли трябва да се случи на човек, който чете Словото и има смелостта да каже, че е ученик в Школата на Учителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...