Jump to content

44. ФИНАЛЪТ НА ЕДИН ЖИВОТ


Recommended Posts

 

44. ФИНАЛЪТ НА ЕДИН ЖИВОТ

Спомням си, че Илия Узунов с когото съжителствувахме под един покрив, трябваше да премине през операция в урологията. Имаше аденом на простатата. Тя затрудняваше уринирането му и пикочния мехур му се надуваше като балон. Що болки, що страдания. Обикновено мъжете преминаваха през тази операция за премахване на аденома и след това се възстановяваха. Аз бях при голямо напрежение. Извиках един брат лекар, за да ми помага. Той дойде и заедно с него тръгнахме към болницата. Него ден трябваше да бъде операцията. Аз съм напрегната, уплашена и не знам дали Илия ще прескочи тази операция, защото той не е млад, а към 75 години. Братчето, което беше лекар ме наблюдава и ме успокоява така: "Чудя се, защо си толкова наплашена. Ако има дни, ще живее. Ако няма, ще си замине". Отвръщам му: "Трябва да живее, аз го искам това." "Ти го искаш, но друг управлява живота." "Да, съгласна съм с теб, но аз искам да живее, защото той трябва да ме гледа на финала на моя земен живот. Той е определен от Учителя, той да ме гледа накрая." Бях принудена да му кажа истината. Илия се оперира, прескочи операцията, оправи се и заживя нормално за неговата възраст. След няколко години, и то след второто ми счупване на крака, бра-та-лекар ме навестява и вижда как брат Илия се грижи за мен. А аз съм вече на леглото неподвижна. Не мога да се обслужвам, но акъла ми е на мястото и езикът ми е също на мястото и той работи ли, работи. Така аз правя редовните забележки на Илия. Но братчето ме гледа и казва: "Твоите молитви се сбъднаха. Брат Илия сега те гледа на финала и ти след малко ще пресечеш лентата и ще ти окачим лавров венец като победител". А аз питам: "Как така на финала? Та ние продължаваме живота си отвъд! Учителят отдавна ми е купил билет още приживе и ми каза да не се боя, защото ще дойдат и ще ме преведат отвъд". Братът се залива от смях. "Сестра Стоянке, остави си билета на брат Илия, защото така и така Учителят е обещал и ти ще минеш гратис." "Не мога да сторя това.Ами ако охраната и стражата се е сменила от времето на Учителя и сега е друга? В никакъв случай няма да ме пуснат гратис. И вземат, че ме върнат обратно. Ще си пътувам с билета от Учителя." Братът вече не се смее. И брат Илия не се смее. Смехът е вече до бариерата. Отвъд вече няма смях, защото не се знае кой те чака там, приятел или разбойник! Ако е приятел ще те преведе отвъд, ако е разбойник ще те обере и всичко, което съм спечелила от времето на Школата ще ми задигне, затова ще си пътувам с билета от Учителя.

Ето ви едно философско разглеждане на един земен финал. А за идването на края на века Учителят ни даде една формула. Ето я:

Формула Когато земята почне да се тресе, кажете си тая формула:

"Всичко, което е добро, мога да приема;

Всичко, което е добро, мога да приложа.

Когато искам да направя някакво добро, няма сила, която може да ми противодействува.

Всичко мога да направя чрез живия Господ на Любовта, Който всичко е създал в света."

Нека тази мисъл остане във вас при всички

условия в живота ви, без да се страхувате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...