Jump to content

55. ЛЕК ЗА НАСТИНКА


Recommended Posts

55. ЛЕК ЗА НАСТИНКА

 

Бях назначена за учителка в с. Искрец, Свогенска околия. През време на зимната ваканция реших да отида на Изгрева. Но от село Искрец до Своге пътувах с някаква волска кола. Тя вървеше бавно и валеше дъжд. Хванах влака от Своге, пристигнах в София и от там до Изгрева. Бях измокрена и изморена. Усетих, че съм настинала малко. От следващия ден започнах да кашлям. Бяха съобщили на Учителя за моето идване и че съм се разболяла от настинка. След малко пристига една сестра, носи едно канче с топло вино със стрит черен пипер вътре и казва: "Учителят го изпрати на теб да го изпиеш!" Знаех, че Учителят не позволява да се пие алкохол. Но виното в случая беше лекарство за мене. Аз бях слушала за този лек, но смятах, че той е за здрави физически хора, които да издържат на виното. Нямаше как, бях болна и трябваше да послушам. Изпих виното на глътки. Затоплих се, после се унесох от виното и заспах. На следващата сутрин се събудих рано, бях здрава и присъствах на сутрешната беседа в салона от 5 часа сутринта.

След време също така се простудих. Тогава реших, че това е много лесна работа за мен, ще се справя с настинката като си стопля вино с черен пипер, ще го изпия, ще заспя и ще се събудя здрава. Нали имах вече опит. Направих същия лек и го изпих. На следващата сутрин се събудих със силно главоболие и настинката ми се беше влошила. Не бях оздравяла. Дори болестта ми се задълбочи. Тогава разбрах, че при първия случай Учителят беше вложил друга сила в лекарството, а сега аз го бях изпила механически като някой хап аспирин. Разбрах погрешката си, че трябва да се влага съвсем друга идея в този лек. Учителят бе казал веднъж: "За всяка болка има билка. И всяка тревичка може да стане билка стига да повярваш в нея". Тогава разбрах, че трябва да имаш вяра. Вярата крепи човека. А какво всъщност е вярата? Това е връзката между човека и Невидимия свят. Как се създава, как се осъществява и през къде минава ще разберете когато прочетете една книжка от Учителя със заглавие "Любов, вяра и надежда".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...