Jump to content

64. ЦЕЛУВКАТА


Recommended Posts

64. ЦЕЛУВКАТА

 

Намираме се пред Учителя няколко сестри и разговаряме по някакви теми. Изведнъж дотърча запъхтяна една сестра, развълнувана и уплашена и извика: "Учителю, вече всичко е свършено с мен и с високия идеал! Всичко пропадна. Язък за старанието и за времето, което прекарах при Вас". Започва да плаче. Учителят седи, гледа я и мълчи. Ние не смеем да се намесваме, нито да я утешаваме, нито да я разпитваме. След като се наплака, Учителят пита: "Е, рекох, кажи сега какво е станало?" "Учителю, стана тя каквато не трябваше да става. Целуна ме в гората един брат, който толкова много уважавах." Не смее да му каже името и отново заплака. Ама ние всички не сме вчерашни и се досещаме кой ще бъде този, който я целунал. Ние не смеем да се усмихнем. А пък аз си мисля: "Е, това не е болка за умиране! Ако ми се случи, нищо няма да ми стане". Какво мислят другите сестри не зная, но вече започваме да се усмихваме. Аз продължавам да умувам. Какво пък толкова, целувка дупка не прави! Ето, че Учителят се обръща към мене, явно е прочел мислите ми и казва: "Целунал я автомобил!" И спря. Сестрата се оглежда ту поглежда към Учителя, ту към мене. А аз не се давам лесно така на такива отговори. "Учителю, че може ли автомобил да целуне една мома или една сестра от Изгрева?" "Може, може - щом момата плаче, значи може. Ако я беше целунал принц ще скача от радост. Ако я беше целунал любимият, ще сияе. Но щом плаче от целувката, значи я целунал автомобил." Всички се смеем на глас. Сестрата вече също се смее. Накрая Учителят добавя: "Не е опасно, че те е целунал автомобил, а е опасно да не те блъсне, да те удари и да ти строши ребрата". Ето, вече ние не се смеем и се оглеждаме и клатим глава, че въпросът е доста сериозен. Накрая една сестра изрече: "Абе, сестро, що щеш ти у гората, та да те срещне там автомобила? Ходи си по пътя, за да се срещнеш с хора". А Учителят се усмихва. "Чухте ли какво ви каза сестрата! Затова е казано, прави правете пътищата Господни!" Научихме си урока за целувката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...