Jump to content

71. ДВЕТЕ ПЛЕСНИЦИ


Recommended Posts

71. ДВЕТЕ ПЛЕСНИЦИ

Вече съм се запътила към Учителя. Ето Го там пред салона, а пред Него отстои една сестра и нещо ръкомаха срещу Учителя и Му се кара с висок глас. Аз се забързвам, но се спирам на десет метра от тях. Видях как Той си вдигна ръката си и й зашлеви две плесници. Тя продължава да вика: "Значи така, Велик Учител, а удря плесници на ученици". Учителят извиква: "Излез вън ти казвам!" Чува се писък от нея и някакъв вихър излиза от нея като вихрушка. Сестрата омекна изведнъж и изведнъж се свлече до краката Му и иска да ги целува. Учителят се отдръпва и си заминава. Това беше Магдалина Попова. Тя създаваше много бели на Учителя. При следващата беседа Учителят разказва случая, че трябвало да се измъкне един дух, който не излизал от една сестра, понеже се бил вкопчил в нея здравата и с тези две плесници й продължил живота с цели 20 години на земята. Така Магдалена за ужас на всички ни живя доста дълго. А за нас това бе необикновено и необяснимо. Но аз бях свидетелка на плесниците. Възрастните братя отидоха и искаха разрешение от Него да бъде изгонена. Тогава Той зададе въпроса: "Кой от вас иска да застане на нейното място и да я замести?" "Ами как така?" "Ето така, тя служи за проводник на отводяща тръба, от която се изтича всичката мръсотия и кал, която хвърлят върху нас. Благодарете, че тя си изпълнява добре задачата и благодарете също, че не сте на нейно място." Братята се умълчаха и излезнаха като попарени от стаята на Учителя. Този случай се преразказваше по най-различен начин, защото всеки един бе присъствувал на строго определен случай, когато Учителят се разправяше с Магдалена. Как издържа тази жена не мога да ви кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...