Jump to content

64. НА ВИТОША


Recommended Posts

64. НА ВИТОША

Ние тръгваме за Витоша. В ранни зори групата се събира пред Твоя дом. И всеки гледа небето и прибиращите се брилянти, оглежда съдрумниците си за днес, а там, нещо в сърцето чака. Знаете ли какво чака сърцето,

Учителю? - Да види възлюбения на сърцето. Да види Вас, Учителю благ!

И вие излизате. И някакъв балсам се разлива, и някакви невидими крила ни подемат и ние тръгваме.

Днес през целия ден ще бъдем с Вас. През целия ден ще Ви гледаме и слушаме. Днес ще бъде за нас празник.

Ти си в първите редове на колоната. Още с тръгването се повежда разговор. Нали в този разговор Ти ще погледнеш всекиго, усмивка ще дариш на всекиго?

И всеки ще получи и ще се отмести от при Тебе, и друг ще дойде. И разговорът продължава с различни хора, на различни теми. И все същото: музика, красота и знание. Защото музика е Твоето Слово, Учителю, и красота и знание са образите, с които си служите.

В един такъв ден, при едно такова приближаване към Тебе, на път към Витоша, при моята радост и вдъхновение, аз отговорих на Твоя въпрос: Аз искам да стана поет-философ.

И ето аз станах поет-философ. Много ви благодаря, Учителю мой. А вие казахте в беседите: "Аз не искам да ви направя калугери. Аз искам да създам от вас хора на изкуството - поети, музиканти, художници" и т.н. Да стане така, както Вие искате, Учителю. Бъдете благословен! Да бъде благословено Великото ви дело, Учителю благ и велик!

Колко забавен е такъв ден. Ти вървиш с една от най-големите групи, а други - по-малки или единични бързат напред или остават назад. Нали тук личи свободата, в която сме потопени при Тебе!

Свободата проличава навсякъде. Всеки свободно се присъединява към група, свободно навлиза в разговор, свободно се проявява в обхода, в храна, в облекло, но над всичко личи Твоята ръка, която топли, която учи, която и изисква.

Колко е хубаво, че Ти изискваш! Ти само едно изискваш от нас. Да учим. И то така усърдно да учим.

Земята е училище за човека и място за приложение на знанието му.

Небето е училище за човешката душа и място за изявление на това знание.

А Божия Мир превъзхожда всяко знание.

А Божия Мир е състояние на хармонията, на Единението на Божествения Дух и Божествената Душа в Божествения Свят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...