Jump to content

89. ДУХЪТ НА СЪЗИДАНИЕТО


Recommended Posts

89. ДУХЪТ НА СЪЗИДАНИЕТО

Бележки на редактора: В том 4-и на "Изгревът", стр. 589, бе написан очерк за Теофана Савова. Той остава в сила и до днес. Материалите, които публикуваме получих не от нейните близки и познати, които прибраха и укриха всичко. А след това ги затриха. Иначе щяха да ги публикуват. Но те не бяха изпратени за това, а бяха изпратени да пречат и затрият всичко. В началото сполучиха, но после се намеси друг, който даде ход в друга посока за съхранение.

Аз непрекъснато споменавах на Теофана при моите посещения да ми предаде материала, понеже може скоро да си замине. На следващия ден тя бе паднала и много жестоко си беше ударила главата. Та тя беше повече от 90 години. Упрекна ме, че с моите настоявания съм бил причина за нейното падане. Аз отхвърлих този упрек. "Виж какво, Теофана, ти нали имаш връзка с Учителя. Ти непрекъснато ми говориш за нея. Чрез нея попитай Учителя за мен и дали нещо трябва да ми предадеш. И каквото ти отговори - това ще бъде." Отново след няколко дни съм при нея. Посреща ме обикновено с песента "Бог е Любов". Още от самото начало каза: "Запитах Учителя дали влиза в моя план предаване на нещата на Вергилий? Отговори ми: "Влиза, но по-късно". И така ще се чака за по-късно". Аз си тръгнах и заминах по моя път. Аз се оттеглих поради тази причина. Дойдоха другите, които затриха всичко. Но дойде това време, за което говореше Учителя на Теофана. И това време отвори една врата, аз влезнах и взех онова, което трябваше. Но тя не бе отворена на Теофана и от нейните близки, а от Учителя. Аз бях изпратен, за да съхраня и отпечатам. А другите бяха изпратени да разрушат и затрият всичко. Това беше борба на идеи, борба на вярност към Школата на Учителя и борба, в която да запазиш мястото на всяка една душа присъствувала в Школата на Учителя Дънов - Беинса Дуно. Това не е малко. Дори е много и е непосилно за простосмъртен човек като мен. Аз направих това. Другите да публикуват останалите неща на Теофана Савова. Хайде да видим какво можете, какво умеете и как го вършите. Досега виждаме само разрушението, което върви след вас. Но Духът на Съзиданието върви с Духът на Истината, който е в Словото на Учителя - Беинса Дуно. Амин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...