Jump to content

40. ЦВЕТАНА ЩИЛЯНОВА


Recommended Posts

40. ЦВЕТАНА ЩИЛЯНОВА

Вергилий Кръстев: Какво ще кажете за Цветана Щилянова? Миналия път говорехме за нея.

Димитър Грива: Ами тя по онова време беше една от най-добрите портретистки у нас. Тя самата беше много работлива и тя самата ми каза, че е направила най-малко по петдесет портрета на година. Това значи всяка седмица по един портрет. В много от софийските къщи има портрети на Цветана, особено в братските къщи. По настояване на Методи Константинов тя направи този, известният портрет на Учителя, за който Учителят се съгласи и тя няколко сеанса ходи и Той й позира. Направи един портрет. Тя беше много щастлива. Тя сияеше като слизаше по стълбите така, защото не е е лесно да рисуваш Учителя.

В: Това кой го разказва, Катя ли?

Д: Е, Катя ми го е казвала, Катя следеше от близо, присъствуваше там. Това е един от най-хубавите портрети на Учителя, макар че аз скоро видях Лили Димкова направи също един портрет на Учителя.

В: Тя е правила репродукция от него?

Д: Не, не, тя го е правила по снимки.

В: Става въпрос, че Цветана Щилянова, тя е правила от оригинала нови портрети.

Д: Виж сега, много от братствата в провинцията искаха да имат един и тя направи дубликати нали на същия. Кой е оригинала сега, за не знам, някой казва, че е тук, друг, че е там. Но не мога да кажа кой и няма защо да знаем. Който го е скрил някъде и го съхранява, той си го знае.

В: Той да си знае. Нека го знае. Добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...