Jump to content

5. ДУХОВНАТА КРАЖБА


Recommended Posts

5. ДУХОВНАТА КРАЖБА

Случи се така, че заболях от една сериозна болест - дизентерия. Отслабнах много от непрекъснатата диария, губех сили и за малко щях да си замина. Съобщиха на Учителя, Той си даде съветите и след като ги изпълних се почувствах по-добре и полека-лека се възстанових. Но след заболяването бях станала много чувствителна на чужди влияния и много болезнено изживявах дисхармонията, която се явяваше ежедневно между нашите на Изгрева. Понякога виждах братя и сестра, които бяха усърдни и се стремяха към Учението на Учителя, но вместо да сияят от светлина, бяха много често с клюмнали глави. Понякога ги виждах с наведени глави, свели поглед надолу, като че ли са загубили нещо по земята и го търсят. А пък сестрите освен, че търсеха това загубено нещо по земята, те си поплакваха също така усърдно. По това време яз бях на палатка, която беше опъната на поляната срещу салона през лятото, а по-настрани от моята палатка беше голямата палатка, една военна палатка на Любомир Лулчев, където се събираха неговите хора. И какво наблюдавам? Виждам как хората на Лулчев, онези които се въртяха около него бяха всякога силни, с вирнати глави и като стъпват по земята, сякаш искри излизат от петите им. Вървят наперени и със самочувствие. А всички наоколо около тях са с клюмнали глави и с очи отправени към земята, като че ли търсят нещо, което са загубили. Накрая не изтърпях и попитах Учителя: "Защо, Учителю, става така, че всички братя и сестри стремещи се към високия идеал на Словото Ви, така често сменят състоянията си? Ту са повдигнати духом, весели и радостни, ту изведнъж стават с клюмнали глави и със погубени сили. А вижте онези от групата на Лулчев как са наперени и корназ." Учителят ме изгледа и каза: "Те, хората на Лулчев общо крадат. Не поединично, а общо, колективно крадат. А вие каквото спечелите от Словото, от песните и от Паневритмията понеже не знаете да пазите полученото богатство, то те ви обират. Каквото спечелите, те го открадват. Още не сте се научили да охранявате светлината, която получавате от Словото. Тя е вътрешна светлина и най-лесно се краде и най-трудно се съхранява. Човек като запали свещ я туря във фенер и така пази светлината да не я духне вятъра. Така ще направите и вие, ще си сложите фенер. Аз съм ви дал формули да се ограждате и охранявате. Когато се научите да пазите спечелената вътрешна светлина, тогава ще може да давате и на гладните души, но без да ви обират. Това е идеалното положение, което се казва: "Общение на душите!" Следващата крачка е "Общение на човешката душа с Бога". Един от методите е молитвата. Друг метод е изучаване на Словото Му и приложението от ученика."

Ето така разбрах какво значи духовна кражба и какво значи духовна придобивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...