Jump to content

СПОМЕНИ НА МАРИЯ АРСОВА ЗА СЕСТРА КАТЯ ГРИВА. 1. ПАНЕВРИТМИЯ


Recommended Posts

СПОМЕНИ НА МАРИЯ АРСОВА

ЗА СЕСТРА КАТЯ ГРИВА С УЧИТЕЛЯ

1. ПАНЕВРИТМИЯТА

Общувах със сестра Катя Грива главно през летата, когато Братството отиваше на лагеруване на 7-те рилски езера. Там аз от нея научих движенията на Паневритмията. Тя я играеше много точно, защото по нейните думи, Учителят на нея е показвал упражненията в стаята си. Учителят е играел и тя е вървяла след Него и е повтаряла упражненията. След това тя е имала задачата да ги предава на другите братя и сестри. Учителят също е показвал упражненията на другите братя и сестри на поляната на Изгрева. Сестра Катя ми казваше, че ние изобщо не можем да си представим, как Учителят е правил движенията в стаята си. Движенията му са били толкова изящни, хармонични, пластични, красиви и мистични, че тя, която го е гледала и вървяла след Него, в никакъв случай, не е могла да ги повтори като Него (При това сестра Катя Грива е завършила Римската консерватория и е била готова за оперна певица, но като се запознава с Учителя, остава на Изгрева при Него.). Но, казваше ми тя, когато Той играеше навън пред всички, играеше по друг начин - съвсем обикновен, и въпреки това, никой не можеше да прави движенията като Него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...