Jump to content

38. ЗАДРЪСТЕНИЯТ ПЪТ


Recommended Posts

38. ЗАДРЪСТЕНИЯТ ПЪТ

Отново съм при Учителя. Съобщавам му: "От централния комитет ми дадоха много хубав документ за назначение." "Е, сега вие имате условия да си вземете едно по-хубаво място." "Къде, Учителю?" "Там, където обичате." Пак запитвам: "Къде?" "Където обичате!" Същото "Където обичате" повтори след няколко дена.

Една сутрин отивам на беседа. Той отвори вратата на балкона и ме гледа. След това вече, с раница за път за града, пак от балкона ме гледа и ме посреща. Аз си оставям раницата в малкия салон. Когато по-късно, след като си свърших някои работи, пак с раницата на гърба, тръгвайки вече за града се обърнах, на балкона видях Учителя. Три пъти тази заран Той ме посрещна. Наблюдава моя вътрешен път.

Друг път му занасям нещо, което бях приготвила. "Назначиха ли ви вас?" "Не, Учителю, още не са." "Е, ще ви назначат, ще ви назначат."

Няколко дни бях болна. След оздравяването отидох при Него. Отвори вратата. Останах захласната. Хубав! С ново кожухче. Гледам Го, не мога да се нагледам от радост. Може би тогава беше: "Е, назначиха ли ви?" Аз мълча.

Чайниче имаше отвън. Поглеждам го. "Да донеса ли вода?" "Да, трябва да се напълни." Тичам. Радост. Хвърча към изворчето.

Една сутрин, при влизане в салона за беседа, забелязвам, че по стълбата има заледен сняг. А Учителят вече ще слиза. С лопатата се опитвам да махна заледените места. Радка Герова ми помага. Учителят отваря врата и заслизва. Бързо с метлата измитам накълцания лед. Оттеглям се и заставам до вратата. Учителят влиза и ме поглежда. Това, може би, беше среда.

Преди това, в неделя сме в салона. Със сестра Клинчарова излизаме от салона. Някой говори. Дигаме глави: Учителят. "Какво правят в салона?" "Едни си приказват, други си четат беседата, а трети си почиват." "Значи добре си прекарват времето." "Искате ли нещо, Учителю?" "Не. Да се наблюдава как протича времето в хората и за какво го използват - това е истинско проучване", завършва със спокоен тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...