Jump to content

14. СВАРЕНИТЕ КАРТОФИ ЧАКАТ


Recommended Posts

14. СВАРЕНИТЕ КАРТОФИ ЧАКАТ ИВАНКА СТОИЦЕВА

Наричам се Иванка Стоицева, съпруга на Филип Стоицев. Родена съм на 1.май 1911 г. Имам една опитност, която искам да разкажа: това се случи 1939 г., една-две седмици преди Петровден. бяхме се приготвили първата група да заминава за Рила. И сега още се вълнувам от този случай. Ние трябваше да заминем с първата група, а заминаването щеше да стане през нощта в 3 часа с автобусите, които въобще извозваха групите за Рила. Но какво се получи. Вечерта моята дъщеря Ана вдигна висока температура. Бях в неведение какво да правя, защото в момента нямах в наличност нито лекарства, нито възможност да направя чайове и т.н. Всичко бяхме прибрали и приготвили за заминаване, тъй като в три часа през нощта заминаваше автобуса. Аз отидох до Учителя, да се посъветвам с Него какво мога да направя, мислех че Той ще ме посъветва да останем за следващата група. Отидох там, той беше слезнал от горната стая и около Него бяха се събрали братя и сестри. Аз издебнах момента когато Той остана сам и Му казах: "Учителю, ние трябва да тръгваме тая нощ за Рила, а пък детето вдигна висока температура. Какво да правя?" Той помълча и каза: "Рекох, дайте му топли варени картофи!" Върнах се аз от там и минавам покрай пловдивските стаи. Първата стая се обитаваше от сестра Севда. Сестра Севда беше чиновничка в пощата и вече беше пенсионерка, възрастна сестра и тя като ме видя, отвори вратата и казва: "Ваня, ела да ти дам, сварила съм варени картофи, да ти дам". И аз казвам: "Севда, тъкмо бях при Учителя, Ани е вдигнала температура и ми каза да й дам варени топли картофи". И заведох детето при нея. Тя ни даде картофи, ядохме ние картофите и след това се качихме горе в стаята и през нощта в 3 ч. тръгнахме. Видях, че на детето е спаднала температурата, облякох го и тръгнахме с автобуса за Рила. Значи тя беше приготвила картофите без да я питам. Те варяха често картофи и ги ядяха топли. А тогава съвпадение ли беше или не и аз не знам как да си го обясня нали знаете с тези парапсихолози по внушенията и т.н. и тръгнахме ние и благополучно стигнахме. Качихме се горе. Кирчо ми помогна. Кирчо-лъвчето носи Ани на гръб, тя беше тригодишна тогава и тръгнахме за върха. Там бяха ни приготвили на нас палатка. Преди това бяхме пратили ние палатката, която беше готова. Само носехме дрехи в денкове и така започна нашето лекуване. Като вече за Петровден чакахме Учителя да дойде. Така изкарахме 40 дена на езерата без да имаме каквито и да е проблеми, нито със здравето, нито с каквото и да било друго.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...