Jump to content

13. НА «ЩО Е ИСТИНА?» ( - Т О Е ИСТИНА, Б. Р.)


Recommended Posts

13. НА «ЩО Е ИСТИНА?» ( - ТО Е ИСТИНА, Б. Р.)

(В. «Алфа», г. I, бр. 2, 25.IV.1924 г, стр. 2-3)

Като започнах да чета вестника Ви, останах доволен и предоволен, когато прочетох, че трябва да се изучава що вършат дъновистите и сектантите. Особено се спрях на думите: «Ако благочестивите свещеници и благочестиви християни доблестно извършат тази голяма услуга на Св. Църква и наводнят редакцията със сцени и историйки и пр.», в мене се породи желанието пръв да тръгна, потърся и узная това, което искате. Беше миналия неделен ден, когато прочетох вестник «Що е истина» и в същия ден вземах решение, че на утрешния ден - понеделник, започвам да издирвам сцени, факти, историйки и гнусни дела на дъновистите и протестантите. След като обиколих всичките: комарджийници, кръчми, кабарета, вертепи, полицейски участъци, затвори, за голямо съжаление не се оказаха дъновисти или протестанти. Открих, че задушевните места - кръчми и подобни тям заведения, бяха изпълнени с православни. Останах в голямо недоумение, къде би трябвало да ги търся. Реших да продължа и запитвах всеки срещнат от мен къде ще мога да намеря въпросните сектанти. Отговорът на запитаните бе да ги търся в сладкарниците, във въздържателните дружини, неделните училища, Младежките Християнски Дружества и в други от този род начинания, от които аз, като благочестив православен, се отвращавам, а пък и моят татко беше «благочестив Свещеник» и ме закле в такива вертепи да не влизам.

Р. Православни (Зорница)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...