Jump to content

ДОБРОТО Е ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ВОЛЯТА БОЖИЯ


Recommended Posts

ДОБРОТО Е ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ВОЛЯТА БОЖИЯ

Да правите Добро, това значи да сте готови във всеки момент да изпълните Волята Божия в най-малките й прояви.

Доброто е жива Сила, която работи в цялото Битие. Ако не се свържете с него, вие не можете да се домогнете до Живота.

Доброто е служене на Бога.

Влезете ли в един възвишен свят, ще разберете, че един морал, едно Добро съществува в света. Това е моралът на Великата Любов и Доброто, направено за Бога! Хората на новата епоха се познават именно по морала и по Доброто, което правят в името на Бога!

Всичко, което правиш, прави го за Бога! Когато приемеш гост, кажи: “Господи, благодаря Ти, че ме посещаваш чрез този човек.”

Онзи, Който прави Доброто, е Бог.

Когато правиш Добро, считай, че Бог го прави чрез теб, и кажи: “Благодаря Ти, Господи, че вършиш това чрез мен.”

Когато ти направят Добро, кажи: “Господи, благодаря Ти, че ми правиш Добро чрез този човек.”

Когато даваш, мисли, че това, което даваш, не е твое, а на Бога; не мисли, че ти си, който даваш.

Добро е да слушаш туй, което Бог ти говори, и да го последваш.

Добро е всичко това, което обединява хората, което е в хармония със закона на Единството.

Законът на доброто гласи: това, което Бог прави на вас, правете го на другите.

ДОБРОТО Е ДА ПРОЯВИТЕ ОНОВА,

КОЕТО БОГ Е ПОСАДИЛ В ДУШАТА ВИ

Добро е да дадеш възможност на всичко онова, което Бог е посадил в теб, да се изяви, да възрасне, да се разцъфти. Щом правиш това, ти си добър човек. Тогава ще изпиташ една малка Радост.

Който спъва растежа на каква да е Добродетел в своята душа или не я прояви в точно определеното време, което Бог изисква, е лош човек. Той ще почувства скръб.

ДОБРОТО И ЗАКОНЪТ ЗА ЕДИНСТВОТО

Когато даваш някому нещо, считай въз основа закона на Единството, че си го преместил от единия свой джоб в другия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...