Jump to content

Recommended Posts

МОЛИТВАТA

Една сестра каза на Учителя:

– Мъжът ми и дъщеря ми се преселиха отвъд. Чувствам голяма скръб по тях.

– Моли се те да имат мир и светлина. Скръбта, която имаш, е тяхна. Понеже са заминали отвъд неподготвени, чувстват много неща, които е трябвало да направят на Земята. И тяхното състояние по отражение се предава на тебе.

Вие благодарете на Бога, че се намирате в един красив път. Молете се с думи, които имат само едно значение. Такива думи са мощни. Във време на молитва ръководете се отвътре. Освен известните молитви, обръщайте се към Бога и със свои думи. Употребявайте онези думи и онзи език, който отвътре ви се диктува. Механическата молитва не се чувства. Всяка молитва трябва да се преживява. Молитва отправена без Любов, светлина и свобода, няма крила. Тя не може да отиде при Бога и остава без смисъл.

Аз разбирам молитвата като условие за придобиване на нещо. Не може да придобие човек нещо, ако не се моли.

Молете се, за да идва повече светлина в съзнанието ви.

Няма по-важен момент от този, човек да зърне лицето на Бога!

Колко е красиво, сутринта като станеш да се разговориш с Великото в света! Който не се интересува от Бога, той постепенно губи силите си. Чрез молитвата вие привличате всички добри влияния, за да расте всичко, което е посято във вас. Когато човек се моли, всичко в него расте и се развива.

Светията се вдъхновява чрез молитвата. Той дълго време се моли, докато се вдъхнови. И тогава му идат нови мисли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...