Jump to content

4.15. Великото откритие


Recommended Posts

15. Великото откритие

Имах технически наклонности да правя разни нововъведения. Веднъж бях на гарата и виждам как стрелочника с ръка премества стрелката, за да премине влакът от един коловоз в друг. После се замислих, не може ли да се направи такъв уред и апарат, който да става автоматически и да се съобщава това в гарата, та да не катастрофират влаковете. Работих върху тази идея дълго време, чертах много чертежи. Отивам при Учителя и Му показвам чертежите на моето откритие. Учителят ме поглежда и казва: „Ти мисли по тая работа". И аз продължих да мисля, да работя, да чертая все нови варианти. Но всичко остана на чертежите. След няколко месеца един холандски инженер изнамери уреда и го патентова. Гръмнаха вестниците с това велико откритие за железниците и влаковете. Тогава в Европа най-сигурният транспорт бе влакът. Отивам развълнуван при Учителя с мисълта, че някой ме е преварил и открил моят уред. Разказвам Му и Му показвам новината във вестника. Учителят го поглежда, оставя го на масата и казва: „Законът е такъв. Трябва десет души да мислят за едно откритие. Невидимият свят избира онзи, който ще го реализира, но трябва всички да го подпишат. Ако не го подпише един от десетте човека - нищо не става. Откритото остава в тайна. И ти участва в това откритие." Аз си тръгвам. У дома прибирам чертежите и ги оставям в един ъгъл, да ми напомнят, че съм един от десетте човека, работил по това откритие. По-късно в беседите срещнах една мисъл от Учителя, че за да се даде едно откритие на човечеството, то трябва да бъде готово за него и тогава Невидимият свят намира онзи, който има знание и качества, за да го реализира, като Невидимият свят му създава подходящи условия. Научих едно знание, че откритията не се дават на случайни хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...