Jump to content

5.47. КОЙ НЕ ПРИЗНАВА ЗЕМНИТЕ ЗАКОНИ?


Recommended Posts

47. КОЙ НЕ ПРИЗНАВА ЗЕМНИТЕ ЗАКОНИ?

Когато поехме ръководството със сестра ми, всички настояваха да се обединим. Идваха при нас, ходеха при Борис Николов и накрая Борис склони да се срещнем, за да започнем обща работа. Беше февруари и ни бе поканил в неговия дом. Аз, сестра ми Люба и Жечо Панайотов отиваме у тях на уречената среща, в десет часа сутринта. Излиза Станка, прислужницата. „Няма го Борис! Той излезе, не е тук!" А това беше 1977 г. А беше страшно студено този ден. Отиваме с Жечо при Елена Андреева да се стоплим, която живееше на 200 метра от Борис. Жечо се оплаква: „Елена, да знаеш колко непочтено постъпи Борис с нас! Каза ни да дойдем, идваме, а го няма. Излезнал и се скрил." Елена също се възмущаваше и разказа още подобни такива случки, когато при предварително уговорени срещи Борис се измъкваше и се връщаше след един-два дни. Върнахме се у дома разочаровани. Мина известно време. Борис се бе запознал с малката Мария. А днес да се срещнем, а утре - все отлага. Един ден Йоанна имаше концерт и бяхме поканени от цялото Братство. На концерта са Борис с малката Мария, а тя го пита: „Коя е тази Драга, коя е тази Драга?" Аз се обърнах и й казах: „Аз съм, госпожице, какво искате?" И двамата - Мария и Борис, избягаха. И оттогава Борис спря да търси начин да се срещнем. Но после се намеси малката Мария и го откъсна от всички. Ако се бяхме тогава обединили, по съвсем друг начин щяха да вървят работите. Но не стана, защото Борис този номер го беше прилагал много пъти. Разказваха - навремето след 9 септември 1944 г., Вълко Червенков го е викал на разговор. Срещата била уговорена, но те отишли на екскурзия на Витоша с Мария Тодорова и не отишли на срещата. А Вълко Червенков тогава управляваше България. Борис имаше една теория, според която, той не признава земните закони, а признава само духовните закони. Ами нали един закон, докато стане земен закон, той се намира в Невидимия свят като духовен закон! Та юристите с месеци си бъхтят главите, докато хванат този духовен закон като идея, за да могат да го формулират в ума си и после да го облекат в юридическа форма. Ето така са нещата. Прости и ясни за онези, които изучават нещата.

 

Имаше една сестра Фаустина, която беше пианистка, която ходеше често при него, понеже беше бедна. Той я нахрани и й даде малко пари. Затова често тя ходеше при него. Един ден тя присъства, когато идва един милиционер и му казва: „Борисе, как си?" „Ти кой си?" „Аз съм този, на когото навремето ти кръсти детето." „Не зная такова нещо!" „Аз съм този, с когото ходихме с тебе по Витоша и в бурканите по скалите криехме книжата. Аз знам къде са нещата!" А Борис му казва: „Такова нещо няма, ти лъжеш!" А малката Мария му казва: „Отивай си! Не го тревожи, той е болен." Изгониха го, но Фаустина е свидетел и след това разказа всичко. После се разбра, че е вярно, че е имало буркани. А като ги свалиха, се изпокараха и се разделиха, и вече не се събраха. Заминаха си от този свят като врагове. Следващият живот да му мислят как ще се разплащат. А как ли ще отговарят пред Учителя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...