Jump to content

Пътищата и методите


Recommended Posts

259 Пътищата и методите.

Мнозина искат да им се посочи специфичен път, по който да вървят. Но специфичен път няма, Пътят е един за всички. Ако е въпрос за специфичност, за това може да се говори само в приложението. Има наука или школа за специфични методи за приложение на Любовта, има специфични методи за приложение на Мъдростта и най-после има специфични методи за приложение на Истината. Обаче тези методи не могат да се кажат тук. Те се прилагат във вътрешната лаборатория на човека, във Вътрешната школа, за която цел той трябва да се впрегне на работа. Както аз работя, така и вие ще работите. Когато някой иска специфични методи, това подразбира, че той иска да знае начини, по които едно дърво бързо да изникне, да израсте и да даде плод. И това може да се постигне, но не тук, на скалата. За тази цел вие трябва да влезете в лабораторията на Природата и там да изучавате методите, с които тя работи. Когато някой търси бърз начин за развитие, той може да постигне някакво чудо. Казвам: само онзи може да направи някакво чудо, който има абсолютно непоколебима вяра в Бога, във възможностите на Разумната Природа. Щом вярвате в Бога, ще вярвате и в себе си, понеже Бог живее в душата на всеки човек. Тъй щото, ако човек вярва в Бога, той ще вярва и в себе си. Под думата “себе си” не разбирам човека на ограниченията, на слабостите. Искате ли да постигнете нещо, кажете: “Господи, Ти, който си направил и създал цялата Вселена, дай ми възможност да проявя Твоята сила, да създам и аз нещо, с което да те прославя”.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...