Jump to content

За силата на Любовта


Recommended Posts

862 За силата на Любовта.

Вие някой път осакатявате най-благородните си чувства. Дошла Любовта, но вие казвате: “Аз съм човек на 40-45 години и да се влюбвам то е глупава работа!” Ами кое е умното? – “Аз имам да се занимавам с философски работи, с тази работа не се занимавам”. Любовта е най-малката, но и най-великата работа, която ние можем да свършим. Тя е едно чувство, което прониква дълбоко в душата и се проявява навън. То струва милиони. След като заминеш за другия свят, това чувство и там ще те последва. Тя съществува с хиляди години. Другите работи са временни, преходни. Един скъпоценен камък, колкото и да го обичаш, няма да дойде в другия свят с тебе; парите няма да дойдат с теб; дрехите няма да дойдат с тебе. Но едно хубаво, едно нежно чувство, като го повикаш, ще дойде с теб. В това отношение именно вие трябва да бъдете като децата, да се не срамувате. Някой път се срамувате от вашите чувства, криете се да не ви познаят хората, че Любовта е почнала да се проявява у вас. Щом Любовта те напусне, ти вече мязаш на един варосан гроб, мъртъв човек си. Всички ще се стремите да имате за Любовта най-възвишено чувство. Когато дойде Любовта в нас, започват да се проявяват ред чувства от положителен и отрицателен характер: ние ставаме настойчиви, взискателни, но всичко това се дължи на неправилно проявление на чувствата в нас. Най-първо чувствата трябва да ви радват. Щом проникне това Божествено чувство във вас, вие с радост ще го подхранвате в себе си. Първото нещо, което се проявява при Любовта, е милият поглед. Второто нещо е, че човек иска да работи, да се прояви. Не се стремете да достигнете изведнъж вашите желания. Когато едно желание е силно у вас, дайте му място, понеже силните желания, неизпълнените желания дават подтик, енергия за работа. Щом се постигне едно желание, деятелността се спира. Гладен си; не бързай да се наядеш изведнъж, защото гладът продължава живота. Оставай всякога гладен! Каквито желания да имаш, не ги реализирай изведнъж, нека мине малко време. Тъй че не спирайте желанията си, но нека тия желания да се разширяват, разширяват, докато се развият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...