Jump to content

Човекът и Духът


Recommended Posts

851 Човекът и Духът.

Първото и най-важно нещо за вас е да образувате това вътрешно общение, тази вътрешна връзка с Духа. Мнозина от вас казват, че не признават какво Духът говори. Това е човешката гордост, която казва: “Аз говоря!” Не, трябва да знаете, че без Духа Божий не можете да образувате никаква мисъл. Човешкият ум се събужда само чрез Духа Божий. Щом станеш сутрин, все ще те посети някой дух. И най-голямото неверие, което съществува в нас, се проявява по причина на това, че живеем в много гъста материя, вследствие на което постоянно изпъждате тези духове, които ви посещават с цел да ви помогнат, и с това се спъвате. Вие казвате: “С мене ли ще се занимава Духът?” Ами с кого! – “Че аз не съм най-светият човек!” Ами кой човек е свят? Че най-светите хора са като децата! Те са толкова смирени, толкова смирени! Някои хора мислят, че адептите, светиите са най-силните, най-големите, най-високите хора, че импонират на всички. Не, те имат знания, имат грамадна сила, правят чудеса, когото пипнат оздравява, но като те погледнат, в погледа им се чете кротост, смирение. Те са като малките разумни деца. Важното за вас е да имате детско състояние на духа. То е именно състоянието на Божия Дух. Туй е новото положение, новото схващане, което трябва да имате.

Това е едната страна на въпроса. Другата страна е да бъдем чисти. Да забравим старото. И тогава в новото човечество ще останат само три неща: вяра в Любовта, вяра в Живота, вяра в Светлината! От тези три думи ще се развие целия бъдещ свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...