Jump to content

ЧОВЕК НА МЪДРОСТТА


Recommended Posts

ЧОВЕК НА МЪДРОСТТА

Човек се стреми към Мъдростта, за да му даде тя светлина и знание. 142-402.

Мъдрецът може да бъде учен и научен. 83-262.

Кой е мъдрец? - Който не прави погрешки.

Докато се държиш за тези принципи - Любовта и Мъдростта, ти си човек, ти си жива душа. 35-183.

Онзи, който е съединил Мъдростта с Любовта, той е оживял. 118-76.

Човек се познава по светлината на своята мисъл. Колкото по-голяма е светлината му, толкова по-голям мъдрец е той. 83-255.

Силен човек е онзи, който има мъдрост. 85-32.

Само мъдрецът не се смущава. Той е намерил Истината и я е приложил в живота. 141-10.

Само мъдрият човек работи и на лицето му се изразява удоволствие. Мъдрият човек работи с удоволствие. В каквото и да е направление, той е деятелен - работи. 75.1-91.

Какво трябва да направя, за да стана мъдър? Няма да се трудиш, а ще работиш. 75.1-91.

Мъдрият може да оправи света. Щом може да оправи света, той може да направи всичко. 70-72.

Ако ушите ви недочуват, нарушили сте мъдростта. 70-325.

Мъдростта е вътре в самата природа, вътре в нас и за това ние трябва да се вслушваме дълбоко в онова вътрешно пробуждане. 5-152.

Правата и светлата мисъл е достояние на мъдреца. 83-257.

Ако търсите истинското знание, ще го намерите в мъдростта. 83-257.

Човек, който е разбрал мъдростта, става съвършен. 190-5.

Онзи, на когото и умът, и сърцето, и волята работят правилно, е истински човек или мъдрец. Пламъкът на неговите мисли, чувства и постъпки е постоянен. Той не се влюбва и разлюбва, както обикновените хора. Щом люби, той е постоянен и неизменен. Каквото прави мъдрецът, както и да се проявява, каквито мисли и чувства да храни, той никога не съжалява. Всичко върши съзнателно и разумно. 83-256.

Мъдрецът се отличава от обикновения човек по това, че е щастлив и когато не го любят. Защо е щастлив? Защото и като не го любят, той люби, без да изисква нещо. Ако никой не го обича, той си казва: Хората още не са ме познали, не съм се открил за тях. Ще дойде ден, когато ще ме познаят и ще ме обикнат. Ако днес не стане това, утре ще стане. Той не туря големи срокове. 83-257.

Турете в ума си идеала да станете мъдреци, за да има нещо, което да ви радва. 83-257.

Станете извор на светлина и мъдрост. 89-59.

Аз вярвам, че няма нито един от вас, който да не желае мъдростта да бъде в ума му. 120-184.

Нека мъдростта да бъде подтик да търсите Царството Божие и неговата правда. 70-150.

Да въдворим Царството Божие на земята с мъдростта. 70-150.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...