Jump to content

12 Запознанството ми със сестра Йотка


Recommended Posts

Запознанството ми със сестра Йотка

 

Една събота отидох при Йорданка, както се събирахме винаги. Тя каза, че днес сестрите няма да дойдат, защото ги предупредила, че ще има друга работа. Донесе ми пак една малка беседа и каза: „Прочети я и след това ще те заведа при една сестра, ти познаваш съпруга ѝ – евангелиста, който, като мине покрай нас, се отбива. Аз те запознах с него.“ – Отговорих: „Ти знаеш какво е моето мнение за тях.“ – Йорданка продължи: „Съпругата му е наша сестра, той не е лош човек, но евангелистите не вярват в Учителя.“ – „Точно това не ми харесва – че говори отрицателни неща за Учителя“ – отговорих аз, а тя натърти: „Пак ти казвам, съпругата му е наша сестра, тя настоява да те запозная с нея. Аз ѝ обещах и ето, днес ще отидем при нея.“ – Отговорих: „Виждала съм я на Рила, не сме разговаряли. Тя тичаше непрекъснато след три деца – две момиченца и едно много палаво момче, непрекъснато беше мокър от тичане.“ Йорданка ми обясни: „Това са децата на дъщерите ѝ, певицата има едно момиче, а Мина има момче и момиче.“ Казах ѝ, че щом е обещала, ще отидем. Отидохме у Йотка, тя беше направила хубава питка, пихме чай и ядохме питка със сирене и кашкавал. Поприказвахме и оттогава станахме приятелки – канеше ни у тях и аз ги канех. Те живееха в оборотно жилище. На тяхното собствено място се строеше много голяма сграда. Те получиха три апартамента, един за тях и по един за двете ѝ дъщери. Кръгът на запознанствата ми се разширяваше, докато не станах едно цяло с тях. Обикнах всички и те ми отговаряха със същото уважение и любов. Тъгувала съм за всички, които си заминаваха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...