Jump to content

61. СЪНЯТ, КОЙТО СЕ СБЪДНА


Recommended Posts

61. СЪНЯТ, КОЙТО СЕ СБЪДНА

 

По времето на Учителя сънувам сън. Вървя си по пътя и ме нападат разбойници, пленяват ме, оковават ме във вериги и ме хвърлят в каторга. Не разбирам защо става така. Но сънят е от жив по-жив. По едно време идват италианци, нападат разбойниците и ме освобождават. Събуждат ме, а сънят е от жив по жив и го виждам пред себе си, че е още жив и че живее в мене.

 

Отивам на Изгрева. Приближавам се до Учителя и мълча не смея да споделя с Него. Неудобно ми е и ме е срам да Го безпокоя за един сън, макар че е жив и че е още в мене.

 

Той ме изгледа и каза: „Да си помниш сънят и да почиташ освободителите си!" Запомних го. Но го разбрах, когато излезнах от затвора.

 

Бях пленен, окован във вериги. Но дойдоха италианците и ме освободиха. А това беше моят занаят - мозайкаджиството. На времето лично италианецът Бертоли с няколко италианци дойдоха в България и донесоха този занаят, да правят мозайки. Аз усвоих този занаят и затова бе намалена присъдата ми от 12 години на четири години.

 

И сега вървя с куфарчето от затвора към дома и си спомням и благодаря на моите освободители италианците. Благодаря на всички.

 

Вървя и си спомням какво съм построил с този занаят. Ето какво:

 

1. Културния дом в Русе.

2. Гара Русе-Юг.

3. Мостът на Дружбата в гр. Русе.

4. Държавния университет в София.

5. Резиденция Лозенец.

6. Жилищните блокове на ул. „Стамболийски".

7. Дипломатическите сгради на ул. „Оборище" и на ул. „Георгиу Деж."

8. Домът-паметник Ал. Стамболийски и операта.

9. Хотел „Тримонциум" в гр. Пловдив и още много други.

А сега излизам от затвора и ме чака още много работа с моя занаят. Що години има, все за работа е. Да сме живи, да сме здрави и да дочакаме други дни и години на истинското ни освобождение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...